Интер обърна Милан и отново взе трофея "ТИМ" (видео)

Отборът на Интер отново спечели трофея "ТИМ" от предсезонния блицтурнир с отборите на Ювентус и Милан. "Нерадзурите" защитиха титлата си от миналия сезон, след като надиграха с 1:0 Юве и с 2:1 градския си съперник Милан, обръщайки мача от 0:1. Това е трети пореде нтрофей за тима, който прибави осмото си отличие от тази надпревара и е рекордьор по този показател. Във финалния мач с "росонерите" резултатът откри Ел Шараарави в 16-ата минута, но Гуарин изравни в 26-ата, а Паласио донесе успеха на "нерадзурите" в 34-ата минута.

Милан започна мача по-добре и още в 3-ата минута Боатенг напредна и стреля от дистанция, като топката бе спасена с мъка от вратаря. Само две минути по-късно и Ачерби получи шанс да стреля в наказателното поле, но ударът му бе прекалено слаб и не затрудни вратаря.

Интер обаче бързо се събуди и в 11-ата минута Кутиньо направи хубав пробив от ляво и стреля, но не затрудни вратаря. Отговорът на "росонерите" обаче дойде мигновено, като отново Боатенг пробва далечен изстрел, но над вратата. В 15-ата минута "нерадзурите" имаха нов нелош шанс за гол, като Милито изведе хитро Паласио, който стреля от малък ъгъл, но покрай вратата. В ответната атака обаче Милан стигна до откриване на резултата като Боатенг свали с глава един дълъг пас в наказателното поле, там Ел Шаарави се ориентира най-добре и успя да открадне топката и от близо да реализира за 1:0.

Интер обаче показа, че няма да се предаде лесно и в 19-ата минута Киву отправи нелош удар от фаул, но над вратата. В 29-ата минута пък "нерадзурите" стигнаха и до изравняване, като Паласио центрира от дясно и Гуарин с глава отбеляза първия си гол с екипа на тима от идването си от Порто през януари. След това отново Гуарин пробва далечен изстрел от воле, но доста неточен.

Натискът на Интер се засилваше с всяка минута и в 34-ата Паласио бе изведен зад защитата, напредна и с премерен удар обърна нещата в полза на своя тим за 1:2, като също отбеляза първия си гол с черно-синята фланелка. Този гол почти обезмисли оставащите минути в мача, в които не се случи нищо запомнящо се и в крайна сметка Интер триумфира в двубоя и в турнира.

МИЛАН - ИНТЕР 1:2
1:0 Ел Шаарави (16)
1:1 Гуарин (26)
1:2 Паласио (34)

МИЛАН: Амелиа (Пазали 20), Месба, Асерби, Антонини, Ганц, Траоре (Просеник 40), Кристанте, Албертаци (Йоти 43), Валоти, Боатенг (Кармона 20), Ел Шаарави (Емануелсон 32)

ИНТЕР: Белек, Нагатомо (Бианкети 38), Силвестре, Киву, Мбайе (Джонатан 20), Санети, Камбиасо, Гуарин, Кутиньо (Бенаси 43), Паласио (Паса 43), Милито (Лонго 30)