Федерер регистрира рекордната победа №234 в турнир от Големия шлем

Бившият номер 1 в света Роджър Федерер (Швейцария) записа 234-ата си победа в турнир от Големия шлем, след като се наложи с 6:3, 6:2, 6:7(6), 6:3 срещу  представителя на Румъния Адриан Унгур. Така в третия кръг швейцарецът ще се изправи срещу победителя от мача между Мартин Клизан (Словакия) и Никола Маю (Франция).

30-годишният Федерер спечели без проблеми първите два сета, но в третия имаше доста проблеми. В него се стигна до тайбрек, в който швейцарецът изпусна два мачбола и позволи съперникът му да спечели със 8:6 точки. В четвъртия сет Федерер диктуваше случващото се на корта и бързо поведе с 3:0. Швейцарецът не срещна съпротива до края и се поздрави с победата срещу 92-ия в света Унгур.

Така носителят на рекорднире 16 титли от Големия шлем вече има 234 успеха и 35 загуби в надпревари от "Голямата четворка". Той изпреварва в тази класация легендарния Джими Конърс.

В друг мач, игран по същото време, деветият поставен в схемата Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) загуби първия сет, но все пак елимнира французина Едуар Роже Васлен с 6:7 (5), 7:6 (3), 6:4. 6:4. Друг представител на домакините - Никола Девилде, се справи с германеца Михаел Берер със 7:6 (5), 6:4, 6:2 и ще мери сили в следващата фаза със световния номер 1 Новак Джокович. Хуан Карлос Фереро пък не успя да издържи срещу 21-ия поставен в схемата Марин Чилич и загуби с 6:7 (4), 2:6, 3:6.