Вашку да Гама и Бока с минимални победи

С гол в последната минута шесткратният клубен шампион на Южна Америка - Бока Хуниорс, измъкна победа с 2:1 у дома срещу чилийския Унион Еспаньол в първа осминафинална среща в турнира за Копа Либертадорес. Уругваецът Сантяго Силва получи пас от резервата Пабло Муче и с точен удар вдигна на крака феновете на "Ла Бомбонера". Преди това Хуан Роман Рикелме откри резултата за Бока в 24-а минута след хубава атака на домакините, а Себастиан Хайме изравни за чилийците в 72-а минута.

Минимална домакинска победа с 2:1 постигна и бразилският Вашку да Гама срещу Ланус (Аржентина). Алесандро и Диего Соуса вкараха попаденията за Вашку преди почивката, а Марио Регейро върна един гол за Ланус в средата на второто полувреме.

Коринтианс продължава да бъде единственият отбор без загуба за Копа Либертадорес този сезон, след като завърши 0:0 при гостуването на еквадорския Емелек в първа осминафинална среща. Коринтианс игра с човек по-малко почти цяло второ полувреме след втори жълт картон на нападателя Жорже Енрике в 52-а минута, но въпреки това удържа нулевото реми. Реваншите са следващата седмица.