Сашо Тонев и Лех гледат към титлата

Александър Тонев игра 82 минути за Лех (Познан), който победи с минималното 1:0 Полония (Варшава) и се доближи само на точка от лидера в класирането на полското първенство Легия (Варшава). Столичният гранд, който през седмицата спечели националната купа, има 49 точки, а Лех е с 48, но и мач повече. Шльонск, Рух и Корона (Киелце) са другите отбори с шансове да атакуват първото място, докато Полония отпадна от борбата след днешната загуба.

Тонев беше много активен по десния фланг, но до почивката защитата на гостите се справи с натиска на Лех. Единственото попадение падна в 59-ата минута и бе дело на сърбина Войо Убипарип. В добавеното време Едгар Кани от Полония получи червен картон.

ЛЕХ (ПОЗНАН) - ПОЛОНИЯ (ВАРШАВА) 1:0
1:0 Убипарип (59)