Ирландец спря устрема на 17-годишния Георги Величков

17-годишният Георги Величков се изправи срещу наистина труден съперник в днешния си мач от груповата фаза на европейското първенство по снукър за мъже, жени и ветерани в София. Българинът не получи кой знае какъв шанс, за да покаже реалните си възможности и загуби с 0:4 фрейма срещу един от големите фаворити за спечелване на шампионата  - Винсънт Мълдун (Ирландия). Така Величков има в актива си до момента две победи от четири мача.

21-годишният ирландец игра на изключително ниво, като в четирите изиграни партии той записа три халф-сенчъри и един сенчъри брейк. Мълдун наказваше всяка грешка на Величков, като бързо поведе с 2:0 след серии от 84 и 96 точки. В третия фрейм ирландецът показа истинска класа, реализирайки сенчъри брейк от 122 точки, като разчисти масата до розовата включително. Мълдун направи силен брейк от 60 точки в четвъртата част и въпреки че пропусна червена и позволи на Георги Величков да се върне около зеленото сукно, малко по-късно той сложи край на мача в своя полза.

Участващият в турнира при ветераните Красимир Камешев се препъна пред Миро Попович (Германия) и загуби днешния си мач с 1:3 фрейма. Така в група "B" 40-годишният Камешев има 1 победа от общо 4 изиграни срещи.

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК МАЧОВЕТЕ ОТ ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО ПО СНУКЪР В СОФИЯ!