Рапид ще доказва, че успехът срещу ЦСКА не е случаен

Рапид (Виена) излиза срещу ЦСКА (София) в мача от Лига Европа в четвъртък от 22,05 часа на стадион "Ернст Хапел" с мисълта само за победа, пише АПА. С пълен успех въпитаниците на Петер Пакулт ще се реабилитират на феновете си не само за разочароващите резултати в австрийското първенство, но и ще запазят шансове да се класират на 1/16-финалите на надпревара през пролетта.

Ако Рапид спечели срещу българите, а Порто победи на собствен терен Бешикташ в другия мач от групата, "зелено-белите" ще се изравнят по точки с турците и всичко около борбата за второто място между двата отбора ще бъде решено на 15 декември в Истанбул.

На този етап обаче Пакулт отказва да прави подобни сметки.

"Не гледаме толкова напред във времето. Най-важният ни мач е в четвъртък. Искаме да спечелим, а пък след това ще видим", каза 51-годишният специалист.

Рапид няма загуби в пет мача с български отбори и се надява да продължи серията.

"Победихме ЦСКА като гост, така че е нормално да бъдем считани за фаворити на наш терен. Искаме да докажем, че успехът ни в София не е бил случаен", категоричен е Пакулт.

Австрийците няма да могат да разчитат на капитана си Щефен Хофман и на основния си нападател Ян Венегор оф Хеселинк, които отбелязаха головете за победата на отбора с 2:0 в София. Ранвалд Сома пък пропусна днешната тренировка заради висока температура и е под въпрос за мача утре. Пакулт очаква ЦСКА да играе по-дефанзивно и да разчита на контраатаки.

"Трябва да опитаме да натиснем съперника още от първата минута. В същото време трябва да бъдем търпеливи, защото очаквам ЦСКА да играе по-прибрано. Трябва да бъдем концентрирани и върху най-дребните детайли, да сведем до минимум грешките и да използваме много добре възможности си, за да не дадем шансове на съперника", каза Пакулт.

АПА отбелязва, че ЦСКА е загубил и шестте си гостувания в груповите фаза на Лига Европа и на купата на УЕФА, като през този сезон е единственият отбор в надпреварата без отбелязан гол.