ЦСКА изпусна Спартак (Москва), Платини и Делев пропиляват уникални положения (видео)

ЦСКА не успя да победи руския гранд Спартак (Москва) в контрола между двата тима, която се игра в Турция и проверката завърши при 0:0. Уникални пропуски за червените направиха Мишел Платини през първата част, който не уцели руската врата от два метра и Спас Делев след почивката, озовавайки се очи в очи със стржа на противника Джанаев.

Като цяло срещата бе равностойна, с много борба в центъра на терена и силно представяне на армейците в отбрана, които не допуснаха нито една сериозна ситуация пред Здравко Чавдаров.

Мачът започна по-добре за ЦСКА, който в началните минути владееше доста по-често топката. Постепенно Спартак изравни играта и опита два удара от средна и далечна дистанция, които не затрудниха Чавдаров.

ЦСКА отговори с уникален пропуск на Мишел Платини в 22-та минута. Бразилецът изпрати топката над вратата, въпреки че стреля от около два метра.

Това бе и единствената сериозна възможност за гол пред една от двете врати за първата част.

След почивката треньорът на армейците Йоан Андоне постепенно смени почти цялата си титулярна единайсеторка, но това не промени кой знае колко играта на тима.

В 70-та минута Панку овладя добре топката между четирима руски бранители, но силният му шут от около 20 метра бе избит в ъглов удар от Джанаев.

Четири минути по-късно пред ЦСКА се откри нова отлична възможност за попадение. Галчев изведе с отличен дълъг пас Спас Делев сам срещу руския вратар, нападателят пробяга около двайсетина метра с топката, но завършващият му удар премина покрай дясната греда на Спартак.

ЦСКА - СПАРТАК (МОСКВА) 0:0

ЦСКА: Здравко Чавдаров, Павел Виданов. Иван Иванов, Игор Митрески, Костадин Стоянов, Румен Трифонов,  Тодор Янчев (к), Светослав Петров, Иван Стоянов, Мишел Платини, Даниел Панку (като резерви влизат: Кирил Котев, Йордан Тодоров, Флорентин Петре, Коста Янев, Викторс Морозс, Спас Делев, Борис Галчев, Димитър Илиев

СПАРТАК (М): Джанаев, Паршивлюк, Сухи, Филипенко, Кудряшов, Павленко, Зотов, Ибсон, Алекс, Горбатенко, Прудников