Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Как игра Левски срещу Ред Бул - вижте защо сините не взеха точка в Австрия

Левски отново загуби мач от евротурнирите, но този път футболистите в синьо се справиха по-добре от предишните си гастроли в Европа. Вижте как се представиха играчите на българския шампион според Sportal.bg.

Георги Петков - стражът спаси няколко положения, но допусна попадение, което при малко повече концентрация можеше да бъде спасено. Общо взето направи добър мач с изключение на удара на Швенто в 45-та минута.

Живко Миланов - стара се много, но си личеше, че не е в оптимална форма. През неговата зона Залцбург осъществи няколко опасни пробива, които за късмет на Левски не завършиха с попадение в синята врата. За това допринасяше и апатията на играещия пред него Зе Соарес. В атака се опитваше да помага на играещия пред него бразилец и в някои от случаите се справяше доста добре.

Йордан Милиев - добър мач за Данчо. Рядко допускаше грешки и може да се каже, че оправда гласуваното му доверие.

Виктор Генев - юношата на сините се представи на ниво. Той и Милиев напълно обезличиха централния нападател на домакините Александър Циклер, което е най-красноречиво доказателство за добрата им игра.

Веселин Минев - като цяло се справи добре в дефанзивен план. В особена степен това важи за първото полувреме, когато не допусна нито един опасен пробив през неговата зона. През втората част мощният камерунец Чои му създаде проблеми, но за негов късмет атаките на тъмнокожия нападател не застрашиха сериозно вратата на Петков. Опита се да бъде активен в предни позиции и взе дейно участие в част от най-опасните атаки на тима.

Георги Сърмов - допусна много брак в своите действия. Бъркаше елементарно топката, когато трябваше да я изнася напред. В дефанзивен план отне много топки и бе един от малкото футболисти на сините, които не отстъпваха при единоборствата на здравите австрийци.

Лъчезар Балтанов - не бе на нивото, което демонстрира при гостуването на сините във Виляреал. Допусна груби индивидуални грешки в центъра на терена. Движението му без топка също не бе на нужното ниво, тъй като оставяше празни пространства на австрийците в средата на терена и само слабите спортно-технически умения на домакините не им позволиха да се възползват от грешките както на Балтанов, така и на Сърмов.

Седрик Бардон - стара се да организира атаките на Левски, но този път играта му не се получи. През второто полувреме отпадна физически и логично бе заменен.

Николай Димитров - опита се да бъде много активен и опита няколко удара от средна и далечна дистанция, които обаче изобщо не застрашиха противниковата врата. Ще се запомни с отличното си включване през първото полувреме по лявото крило, когато центрира остро в наказателното поле на Залцбург, но уникален пропуск на Йовов попречи на сините да поведат с 1:0.

Зе Соарес - слаб мач за бразилеца. През първата част пред него се откриха две отлични възможности да вкара или да подаде голов пас към свой съотборник, но или си подкарваше дълго топката или падаше без съприкосновение на изкуствената трева. През второто полувреме бе абсолютен статист. Не успя да осъществи нито един пробив по дясното крило.

Христо Йовов - най-активният за сините в предни позиции. Изигра добър мач, но поредният му невероятен пропуск, този път от два метра на празна врата, се оказа един от решаващите моменти за поредната загуба на Левски. Въпреки това трябва да го похвалим за старанието и за това, че не се кри по терена, а търсеше топката и се опитваше да бъде лидер на по-младите си съотборници.

РЕЗЕРВИ

Бензукан
- влезе в началото на втората част като смяна на контузения Живко Миланов. Заздрави отбраната в дясната част и отборът на Ред Бул спря с опасните набези през тази зона на терена.

Георги Христов - смени Бардон и се опита да опровергае критиците си, които твърдят, че Христов не става за централен нападател на Левски. Ще се запомни със ситуацията през втората част, когато успя да овладее отлично топката в наказателното поле на гостите, въпреки че имаше защитник на гърба си, но малко не му достигна, за да отправи голов удар.

Жоазиньо - слабо включване на бразилеца. Влезе като смяна на Николай Димитров, но не успя да демонстрира безспорните си качества в офанзивен план.

ТРЕНЬОРЪТ

Георги Иванов
- справи се добре в първия си мач като треньор на Левски. Не допусна някакви фрапантни грешки при избор на титулярен състав или пък със смените.