Ман Юнайтед удържа Бока Хуниорс, Бербатов игра 22 минути - вижте видео

Манчестър Юнайтед победи аржентинския гранд Бока Хуниорс с 2:1 в среща от турнира "Ауди Къп", който се провежда в Мюнхен. В битка за трофея утре "червените дяволи" ще се изправят срещу победителя от двубоя между Милан и Байерн. Димитър Бербатов се появи в игра в 68-ата минута на мястото на Федерико Македа, като до края на срещата си партнираше с Уейн Рууни в атаката.

В началото на срещата и на двата отбора им трябваше време, за да организират играта си, като аржентинците имаха по-големи проблеми и топката сравнително рядко минаваше през плеймейкъра им Хуан Роман Рикелме. Алекс Фъргюсън експериментира със състава, като пусна в центъра на защитата младия Крейг Каткарт, който си партнираше с Уес Браун. Мачът обаче приключи за Браун в 37-ата минута, тъй като той получи контузия. На дясното крило пък действаше новото попълнение Антонио Валенсия, за който това бе дебют.

Бразилският халф Андерсон откри резултата в 23-ата минута с великолепно изпълнение от пряк свободен удар. Той прати топката в горния десен ъгъл на Абондансиери с изключително прецизен шут. Това бе първи гол за Андерсон за Манчестър Юнайтед от пристигането му в тима преди две години. Отборът на Алекс Фъргюсън продължи да е по-опасният до края на първото полувреме и успя да стигне до второ попадение. Малко преди почивката Валенсия ознаменува дебюта си с гол. Той получи топката от Рууни, напредна отдясно и с диагонален удар изненада вратаря на Бока, който не реагира по най-добрия начин.

През второто полувреме ситуацията на терена доста се промени, като Бока Хуниорс бе тимът, който контролираше играта. Аржентинците намалиха в 55-ата минута, когато след центриране отдясно топката стигна до Федерико Инсуа, който с удар от въздуха не остави шансове на Кужчак. Халфът, реализирал попадение, бе трансферна цел на Левски през 2003 г. и бе на път да премине при "сините". Последва период, в който Бока направи няколко отлични атаки, но не се възползва от положенията си. В 70-ата минута Каткарт можеше да си отбележи автогол, след като в опита си да избие центриране прати топката в гредата зад Кужчак, а Мартин Палермо не успя да затрудни вратаря при добавката. Малко по-късно пък удар на Рикелме бе избит от стража на Юнайтед.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БОКА ХУНИОРС 2:1

1:0 - Андерсон (23)
2:0 - Валенсия (42)
2:1 - Инсуа (55)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Кужчак, Фабио (77 - Евра), Браун (37 - Фърдинанд), Каткарт, О`Шей, Валенсия (68 - Нани), Карик (77 - Скоулс), Андерсон (77 - Флетчър), Парк (68 - Гигс), Македа (68 - Бербатов), Рууни

БОКА ХУНИОРС: Абондансиери, Сото, Лопес, Форлин, Диас (46 - Муше), Баталия, Рикелме (88 - Марино), Инсуа (68 - Гайтан), Лопес, Ноар (46 - Чавес), Палермо