Челси разгроми Арсенал на ”Емиратс”

Челси разпиля с 4:1 Арсенал на ”Емиратс” в дербито на Лондон и се бетонира на третото място в Премиър лийг. Така ”артилеристите” допуснаха първа загуба в първенството от 22 ноември миналата година (21 поредни мача), когато бяха разгромени с 3:0 от Манчестър Сити, а възпитаниците на Гуус Хидинк се реабилитираха пред своите фенове за загубата им от градския съперник на ”Стамфорд Бридж” (1:2) през първата половина от сезона. ”Сините” показаха, че в сравнение с опонента си са преодолели в по-голяма степен отпадането в полуфиналите на Шампионската лига. Алекс и Анелка дадоха комфортна преднина на Челси с два гола още през първата част, а след почивката автогол на Туре и попадение на Малуда оформиха разгромния резултат. За Арсенал резервата Бендтнер вкара почетното попадение.

Още в 19-ата секунда Тио Уолкот имаше възможност да открие резултата, след като бе изведен от Ван Перси в наказателното поле, но ударът му мина покрай дясната греда на Чех. Натискът на ”артилеристите” продължи и в следващите минути, като много деен в предни позиции бе младият Уолкот. Въпреки ентусиазираното начало на домакините, отборът на Челси бе този, който откри резултата. Мощен удар с глава на Алекс не остави никакви шансове на Лукаш Фабиански, след като бразилецът засече центриране на Дрогба от пряк свободен удар. В 39-ата минута бившият ”топчия” Анелка удвои преднината на ”сините” с удар от около 25 метра, като сериозна вина за това попадение имаше и полският вратар на Арсенал, който не реагира навреме.
През второто полувреме един неуместен шпагат на Туре доведе до негов автогол, с което преднината на Чесли стана ”класическа”. Появилият се като резерва Бендтнер вкара красиво почетно попадение за Арсенал, засичайки с глава центриране на Саня. Последва импулс в играта на домакините, като в тези минути Чех спаси опасен удар на Силвестър. Малуда обаче сложи край на надеждите на "артилеристите" за обрат, отбелязвайки четвъртото попадение за Челси в последните минути на редовното време.