Как играха "сините" във Вечното дерби

Левски надделя над ЦСКА с 2:0 във Вечното дерби с голове на две резерви - Георги Христов и Зе Суареш. Ето как Sportal.bg оценява техните изяви и представянето на останалите "сини" футболисти по десетобалната система.

Божидар Митрев: Младият страж показа, че се намира в отлична форма. След добрите изяви срещу Пирин и Сливен, демонстрира класа и срещу шампионите. Юношата на "сините" парира всичко възможно и запази вратата си суха. Той отрази удар на Саидходжа в началото, след което запази резултата 1:0 на два пъти след удари на Удоджи, а в края показа рефлекс при изстрелите на Котев и Маркиньос.
Оценка: 8

Живко Миланов: Националният бранител бе много сърцат, както винаги. След излизането на Георги Иванов-Гонзо той взе капитанската лента, бе много деен по дясното крило и заедно със Зе Суареш надиграха тотално Машадо. Миланов направи глупаво нарушение, което му коства жълт картон в началото, но не позволяваше на противника да пробива през зоната му.
Оценка: 6,5

Юсеф Рабех:
Мароканецът не показва игрите от миналия сезон, но въпреки това вдъхна самочувствие на "синята" отбрана в днешната
среща. В началото сгреши един път, като се опита да показва техника, но ЦСКА не се възползва от възможността да открие резултата. Не направи запомнящи се неща, но ръководеше отбраната добре.
Оценка: 6

Давид Бистрон: Чехът бе може би най-слабият играч срещу Сливен, но въпреки това Емил Велев заложи на него и не сгреши. Гигантът обезличи Саидходжа, като принуди Любо Пенев да го замени. Видимо бавен, Бистрон показа увереност и самочувствие в играта си и направи най-добрия си мач за тази пролет, като изпреварваше противниците си и взе няколко високи топки с глава.
Оценка: 6,5

Веселин Минев: Левият бек бе предпочетен пред Лусио Вагнер и оправда доверието на треньорското ръководство. Бранителят започна срещата колебливо срещу своя брат-близнак Йордан, но след десетата минута се отпусна и заигра по-добре. Минев спираше набезите на "червените" и бе най-добрият в отбраната на своите, като обезличи след 10-ата минута в своята зона противниците си и не грешеше в подаванията. На няколко пъти се включи отлично и заслужи аплодисментите на публиката. Изпроси червен картон на Удоджи, когато може би му бе спестен втори жълт картон за бавене на играта. 28-годишният футболист можеше да прати минути преди края под душа и Тодор Янчев, който го фаулира след самостоятелен пробив, но реферът Спасов спести втори жълт картон на "червения" капитан. Минев беше неуморим по лявата зона, като единственият му недостатък е, че е доста нервен и на моменти влиза остро в краката на своите противници.
Оценка: 7

Георги Сърмов: Сърмов, заедно с Гаджев, бяха ключът към успеха, след като не позволиха на "червените" да си подават добре топката в центъра на терена. Халфът се движеше много, като търсеше топката и доста пъти я отне от своите противници, след което стартираха атаките на неговия отбор. Тази победа ще му вдъхне увереност за предстоящите срещи на Левски.
Оценка: 6,5

Владимир Гаджев: Подобно на Сърмов се раздаде в средата на терена и беше доста полезен в дефанзивен план. Опита няколко удара, а при едно негово остро влизане заслужено получи жълт картон. Демонстрира, че има място в тима.
Оценка: 6

Жоазиньо: Бразилецът все още е далеч от формата, която имаше преди контузията, получена през март, и днес напомни за себе си малко преди Христов да открие резултата, когато след самостоятелен пробив нанесе първия удар във вратата на Ивайло Петров. Не можа да се пребори с Виданов и после с Минев. Може много повече и го е показвал.
Оценка: 5,5

Христо Йовов: Изненадващо започна мача от първата минута и се опита да вземе диригентската палка след излизането на Георги Иванов, но десет минути по-късно отново получи травма на дясното бедро и трябваше да напусне в 27-ата минута.
Оценка: 6

Георги Иванов-Гонзо: Лидерът на "сините" направи сензационно завръщане на терена само седмица след контузията със Сливен и изненада цялата футболна общественост с информацията, че ще играе. Имаше малшанса да се контузи в здравия си крак още в 10-ата минута и напусна терена. Самото стъпване на терена на Гонзо вдъхна увереност и самочувствие в неговите съотборници, което помогна на тима да спечели. Рекордьорът по голове в дербито демонстрира, че е истински лидер и направи и невъзможното, за да играе и дори само заради това заслужава огромно уважение.
Без оценка.

Дарко Тасевски: Македонецът игра доста по-добре от последните мачове, особено след контузиите на Йовов и Иванов. Започна да търси повече топката и да комбинира със своите съотборници. Най-добрата му изява бе в 58-ата минута, когато технично и майсторски изведе Зе Суареш за втория гол, след което бе заменен от Да Коща.
Оценка: 6,5

Георги Христов: Очакваше се голмайсторът да е титуляр, но той остана на пейката. Въпреки това се появи на терена още в 12-ата минута и показа, че се е готвил през седмицата отлично, като веднага влезе в мача. Вкара толкова важния първи гол, след което можеше да удвои. Когато ЦСКА атакуваше, се опитваше максимално да пресира защитниците на "червените" и показа увереност след гола. Може би попадението срещу шампионите ще му върна самочувствието, което загуби след неубедителните игри през първия си сезон на "Герена". Това бе неговият 11-и гол за сезона.
Оценка: 7,5

Зе Суареш: Бразилецът бе най-добрият футболист на Левски. Влезе на мястото на Христо Йовов в 27-ата минута и веднага започна да атакува през зоната на Машадо. Нисичкият футболист изработи първия гол, след като финтира двама противникови футболисти, а след това сам довърши шампионите с втория гол, който е негов втори за сезона. Тормозеше през цялата среща своите противници и пропусна да направи резултата класически. Може би най-добрият му мач, откакто е на "Герена".
Оценка: 8,5

Да Коща: Португалецът се появи през втората част на мястото на Тасевски и се опита да задържа топката в халфовата линия. Не се запомни с нищо особено, но за разлика от другите срещи влезе с желание и тичаше и пресираше бившите си съотборници. Въпреки това феновете продължават да се чудят защо покрай неговото име се вдигна такава суматоха през зимната пауза и защо Левски трябваше да го вземе от ЦСКА.
Оценка: 6

Снимка: Иван Диманов, Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ 1 от ЦСКА - ЛЕВСКИ 0:2 може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ 2 от ЦСКА - ЛЕВСКИ 0:2 може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от агитката на "сините" по време на ЦСКА - ЛЕВСКИ 0:2 може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от агитката на "червените" по време на ЦСКА - ЛЕВСКИ 0:2 може да видите ТУК!!!