Воронин отчая Енерги за 3:1 в българското дерби

Андерй Воронин отчая отбора на Енерги (Котбус) в българското дерби на 23-ия кръг в Бундеслигата, което завърши 3:1 в полза на Херта. Така берлинчани дръпнаха с 4 точки на върха на класирането пред втория Хофенхайм. Българите в тима на Енерги Димитър Рангелов и Станислав Ангелов започнаха като титуляри и останаха на терена през всичките 90 минути, докато нападателят на Херта Валери Домовчийски се появи в игра за столичани в 84-ата минута при резултат 2:1.

Двата отбора започнаха мача открито, като още в петата минута Димитър Рангелов имаше възможност да открие резултата, но изстрелът му от пряк свободен удар беше отразен от стража на берлинчани Дробни. В 22-ата минута обаче домакините от Котбус изненадващо излязоха напред в резултата след сериозна грешка на Дробни. Кагдаш центрира от пряк свободен удар, топката мина между краката на вратаря и попадна в мрежата. Осем минути по-късно пред Енерги се откри чудесен шанс да удвои преднината си, но след страхотен пас на Рангелов към Юла румънецът изпусна на празна врата. Доста по-точен за сметка на това беше Андрей Воронин в 34-ата минута, когато след удар с глава не остави никакъв шанс на стража на Енерги Герхард Тремел. В 44-ата минута Станислав Ангелов попадна в центъра на събитията, когато се озова напълно сам в наказателното поле на Херта, но вместо да стреля, реши да подава и Нику успя да изчисти. В самия край на първата част Рафаел намери Воронин в наказателното поле на Енерги и украинецът хладнокръвно направи 2:1 за столичани.

Отново Воронин получи чудесна възможност да запише хеттрик още в 52-ата минута, когато след грешка в тима на Енерги украинецът се озова сам срещу вратаря Тремел, но той се забави и върналият се Цвитанович му попречи да отправи удар. Три минути по-късно Рангелов опита ефектна странична ножица, която обаче не доведе до нищо. В 67-ата минута удар на Рангелов беше блокиран от Симунич, а при добавката Ангелов пропусна. Шест минути преди края на редовното време в игра влезе българинът Валери Домовчийски, а в 88-ата минута Воронин оформи хеттрика си, след като с удар от дистанция докара нещата до крайното 3:1. В последната минута пък в игра се появи и голмайсторът на Херта Марко Пантелич, който дълго време лекуваше контузия.

ЕНЕРГИ (КОТБУС) - ХЕРТА (БЕРЛИН) 1:3
1:0 Кагдаш (22)
1:1 Воронин (34)
1:2 Воронин (45)
1:3 Воронин (88)