Симонович спаси Локо (Мз), Спартак пропусна разгром в Мездра

С гол на своя ас Саша Симонович, натъжил в Мездра шампиона ЦСКА, Локомотив измъкна равен на Спартак (Варна) на своя стадион край р. Искър. Гостите стояха по-добре на терена, но домакините имаха своя коз Симонович, който с много премерен удар от фаул в началото на втората част донесе равенството на "червено-черните".

През първото полувреме футбол се игра единствено в наказателното поле на домакините, които обаче в повечето случаи имаха късмет. В осмата минута Фортуна не бе на страната на "железничарите". Сакалиев изведе хитро Миранда от ляво и бразилецът на скорост с много премерен удар опъна мрежата за 1:0. Последваха много силни минути на варненци и само късметът попречи на отбора на Анатолий Кирилов и Дуци Симонович да се откъсне още повече в резултата. Малко след гола Малинди със задна ножица от границата на вратарското поле бе близо до красиво попадение, но Левашки улови топката. В 28-ата минута удар на Миранда се отби в десния страничен стълб на вратата на Локомотив, а минута по-късно до гол близо бе и Иванович. Така след далеч по-добра игра на състава от Морската столица Локомотив и Спартак се оттеглиха на почивка.

След подновяването на играта отново "соколите" бяха по-активни и някак неочаквано дойде моментът на Локомотив в 56-ата минута. Саша Симонович от фаул на границата на наказателното поле препарира стража на гостите Цветомир Цанков и с първия си удар в очертанията на вратата Локомотив изравни резултата - 1:1. До края срещата загуби от добрите си качества, като до чисти голови положения не се стигна, с изключение на един удар с глава на резервата на гостите Мирчев и свирепа тупалка на Симонович, профучала до вратата.

Така двата тима започват заключителната битка в родното първенство на пролет със спечелването на една точка. В следващия кръг Локомотив гостува на Славия в София, а Спартак приема Беласица в битката на борещите се за оцеляване.