Сафин и Южни дават стабилна преднина на Русия

Отборът на Русия поведе с 2:0 победи след двата изиграни мача на сингъл от първия кръг за купа "Дейвис" срещу румънските тенисити. Първо Марат Сафин се справи с Виктор Кривой със 7:6, 6:4, 6:4, след което и Михаил Южни отнесе в три сета тенисист номер 1 на домакините Виктор Ханеску с 6:4, 6:2, 6:4.

Кривой, който е под номер 123 в света, се бореше мъжки в първия сет, но все пак го загуби с драматичните 5:7 точки в тайбрека. Шампионът от Asutralian Open 2005 си осигури втората част след пробив в седмия гейм, след което нов пробив в петия гейм на третия сет му донесе и крайния успех в двубоя.

В другия мач пък изпадналия до 60-о място в света Южни, който през последните месеци се бори с контузии, не бе кой знае колко затруднен от Ханеску. По един пробив в първия и третия сет и още два във втората част бяха достатъчни за победата.