Томаш Бердих отново отпадна в първи кръг

Поставеният под номер 5 Томаш Бердих (Чехия) загуби в първия кръг на турнира по тенис във френския град Марсилия с награден фонд 576 хиляди евро. Бердих, 24-и в световната ранглиста в момента, падна с 4:6, 7:6(2), 6:1 от руснака Михаил Южни и за втори пореден път отпадна в ранна фаза на надпревара на АТП. Както е известно през миналата седмица чехът, бивш номер 9 в света, беше победен в три сета от българския талант Григор Димитров в първия кръг в Ротердам.

62-ият в класацията на АТП Южни взе първия сет с решаващ пробив в третия гейм. Бердих изравни след успех със 7:2 точки в тайбрека на втората част, но след това взе само още един гейм и напусна състезанието след 2:22 часа игра.

Полуфиналистът от 2005 година и номер 8 в схемата Фелисиано Лопес (Испания) наниза 13 аса при трудния си успех над хърватина Иван Любичич с 3:6, 6:4, 7:5 след 2:10 часа игра. Във втория кръг Лопес ще играе с руснака Дмитрий Турсунов, който също трябваше да преодолее сет дефицит срещу сънародника си Теймураз Габашвили, но стигна до победата с 3:6, 6:2, 6:2.

В последен мач на Централния корт тази вечер Григор Димитров ще изиграе срещата си от първия кръг срещу поставения под номер 2 представител на домакините Жил Симон. Осмият в света Симон е шампион от надпреварата през 2007 година. Двубоят най-вероятно ще започне около 22.00 часа българско време, непосредствено след завършването на предишния мач от програмата между Арно Клеман (Франция) и Марат Сафин (Русия), който трябва да стартира малко след 20.00 часа.