Мъри на 1/4-финал в Ню Йорк, Дел Потро също продължава

Поставеният под номер 6 в схемата Анди Мъри не пропусна възможността да се класира за 1/4-финалната фаза на Откритото първенство на САЩ, след като победи с 6:1, 6:3, 6:3 Станислас Вавринка  (Швейцария). Шотландецът, който достигна до 1/4-финала и на "Уимбълдън" през този сезон, си осигури двубой срещу аржентинеца Хуан Мартин дел Потро.

За първи път Мъри успя да усети истинската атмосфера във "Флашинг Медоуз" по време вечерния мач, невероятната публика, като дори гледаше избрани моменти от разиграванията по време на почивкита между геймовете. "Беше невероятно, заяви той. - Досега не бях играл на централния корт "Артър Аш" и сега разбрах какво съм пропуснал. Играта ми в днешния мач, ме кара да се чувствам специален."

Както Мъри, така и Вавринка достигнаха трудно до успехи в предишните си мачове, след като се наложи и двамата да обръщат развоя на събитията от 0:2 сета. Донякъде и това оказа влияние върху играта на поставения под номер 10 швейцарец. "Опитах се да не губя концентрация в тези петсетови мачове, обясни още Анди. - Побеждавал съм и по-добри тенисисти от Стан, но нивото на двубоя може би не най-високото от всичките участия на мачове за Големия шлем в кариерата ми."

В друг интересен сблъсък, игран късно снощи, Дел Потро се класира за първия 1/4-финал в кариерата си след успех с 6:3, 6:4, 6:3 над Кей Нишикори. Японецът поведе с 3:0 в първия сет, но след това съперникът му взе последователно шест гейма . Аржентинецът поведе с 5:2 и във втората част, но допусна връщане на пробива. Дори това обаче не му попречи да спечели частта. Два пробива в третия сет сложиха край на спора.