Гершон: Доволен съм, играчите изпълниха указанията

Селекционерът на българския национален отбор по баскетбол Пини Гершон не скри задоволството си от днешния успех в първия мач от квалификационна група "А" на Евробаскет 2009 срещу Унгария. Баскетболистите ни победиха убедително с 89:71 в столичната зала "Универсиада".

"Няма знчение нивото на треньора в такива мачове. Всичко може да се случи в подобни срещи. Също както унгарският състав и ние имахме здравословни проблеми с двама от нашите играчи преди днешния двубой. Все пак сме щастливи, че победихме и то с такава разлика, каза израелският специалист. - Също така съм много доволен, че моите играчи изпълниха голяма част от целите, които им бях поставил. По-интересното е, че в този мач допуснахме само шест грешки. В двете полувремена играхме много силно в нападение, но специално през втората половина на срещата, се представихме много добре в защита. Пак повтарям, че не е толкова важно колко са добри отделните играчи като индивидуалности, а дали имаместабилен колектив. Като цяло много уважавам противника в лицето на Унгария. През последните дни изгледах няколко техни мача и наистина имах притеснения, защото те разполагат с много добри стрелци от далечно разстояние. Все пак този успех е само началото на кампанията. Наясно съм, че с тази победа очакванията към нас се повишават значително. Това е просто един старт. Очаквам в събота при гостуването на Финландия да играем по-силно от днес", завърши коментара си Гершон.

снимка: Марин МАРИНОВ/Sportal.bg