Даниела Йорданова получи покана за “Златната лига” в Париж

Водещата българска атлетка и тази година Даниела Йорданова е получила покана за участие на 1500 м в поредния турнир за „Златната лига” в Париж. Състезанието е утре вечер, а днес националката отлетя за френската столица. На 13 юли Йорданова зае трето място на силния турнир „Циклитирия” в коронната си дисциплина 1500 м. Резултатът на Даниела в гръцката столица - 4:02,37 мин е нейн личен рекорд да сезона.

Междувременно стана ясно, че президентът на БФЛА ще е делегат на турнира в Брюксел. Президентът на Българската федерация по лека атлетика Добромир Карамаринов ще е делегат на турнира от “Златната лига” в Брюксел на 5 септември. Босът на българската атлетика ще представлява на мемориала “Иво Ван Дам” Европейската атлетическа асоциация. Карамаринов е член на Съвета на ЕАА.

Снимка: ГЕОРГИ  КАЗАКОВ,  SPORTAL.BG

ФОТОГАЛЕРИЯ от републиканското първенство, където Даниела Йорданова спечели титлите на 800, 1500 и 5000 метра, може да видите ТУК!!!