Надал спечели поредния спектакъл с Федерер

Рафаел Надал спечели първа титла на турнира от сериите Мастърс в Хамбург. На финала 21-годишният испанец победи с 7:5, 6:7 (3), 6:3 Роджър Федерер. Тенисист номер 1 и номер 2 в света сътвориха поредния спектакъл, продължил 2 часа и 52 минути. Рафа записа десета победа срещу швейцареца в 16-я мач помежду им. С днешната победа Надал си отмъсти за миналата година, когато на финала в Хамбург Федерер записа единствения си успех на червени кортове срещу Краля на клея и сложи край на серията му от 81 поредни победи на тази настилка. За Рафа това е 26-а титла в кариерата и 11-а от сериите Мастърс.

Двубоят започна прекрасно за Федерер. Лидерът в световната ранглиста осъществи пробив още във втория гейм, като имаше сериозно предимство на корта. Швейцарецът стигна до нов пробив и поведе с 5:1. Сервирайки за сета обаче, Роджър не успя да го завърши, като изпусна сетбол. При последвалата пауза Надал поиска намеса на физиотерапевт заради болки в дясното бедро. След лекарската намеса Рафа сякаш възкръсна. Той пое тотален контрол върху играта, а съперникът му се изнерви. Испанецът връщаше всички топки, а с фантастичните си минаващи удари отговори на опитите на Федерер да излиза на мрежата. Надал спечели шест поредни гейма, за да спечели първия сет със 7:5.

Вторият сет започна с пробив на Надал и мнозина очакваха Роджър да се срине психически. Той обаче се вдигна, показа, че не се е предал и спечели четири поредни гейма. Швейцарецът поведе с 5:3 и сервираше за сета, но за трети път в мача не се справи с тази задача и резултатът бе изравнен за 5:5. Все пак Федерер успя да вземе сета, след като бе по-стабилен в тайбрека. В третия сет за пореден път Рафа показа защо е номер 1 на клей. Той стигна до пробив за 3:1 и измъкна доста труден сервис гейм за 5:2, а малко по-късно завърши мача в своя полза.