Полуфиналът в Хамбург решава кой ще е №2 в света

Трикратният шампион от "Ролан Гарос" Рафаел Надал победи безпроблемно победи своя добър приятел и сънародник Карлос Моя с 6:1, 6:3 и по този начин се класира на 1/2-финала на турнира от сериите "Мастърс" в Хамбург. Негов съперник там ще бъде конкурентът му за второто място в света - Новак Джокович.

21-годишният Рафа е подгласник на Роджър Федерер от юли 2005 година, след като спечели първия си трофей от Париж и оттогава не е изпускал позицията си. Евентуална загуба на Надал би довела до най-доброто класиране в кратката кариера на шампиона от тазгодишното Открито първенство на Австралия.

Кралят на клей демонстрирта изключителна игра от основната линия срещу Моя и с прецизните си уинъри не остави съмнение, че е по-добрият на корта. Първият сет завърши за 25 минути, след като финалистът от миналогодишното издание спечели пет поредни гейма. Вторият сет отново започна с пробив в сметката на Надал, но бившият номер 1 в света успя да се реваншира в 4-ия гейм след няколко страхотни волета. Все пак по-младият от двамата тенисисти запази контрола си в мача и сложи точката на спора след 1 час и 15 минути игра. От своя страна Джокович надделя над непоставения в схемата Алберт Монтанйес с 6:2, 6:3.

В другия 1/2-финал един срещу друг ще се изправят Федерер и Андреас Сепи.