Болоня отново показа воля и съкруши последния с късен гол

Отборът на Болоня постигна обрат и така записа домакински успех с 2:1 над Бреша в първия мач от 22-ия кръг на Серия “А”. Така “рособлу” имат вече 14 спечелени точки от губеща позиция през този сезон, като са номер 1 в Калчото в това отношение.

Новакът в Серия “А” поведе в 36-ата минута, след като Ернесто Торегроса беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Ибрахима М'Байе срещу Даниеле Десена. Едва 7 минути по-късно обаче Мбайе се реваншира, асистирайки за изравнителното попадение на Рикардо Орсолини. Така се стигна до 89-ата минута, когато непокритият Матия Бани донесе победата на домакините.

Болоня вече е с 30 точки на 9-ата позиция в класирането, където Бреша е на дъното с едва 15 пункта.