Миньор вкара 7 гола на втория отбор на ЦСКА 1948

Миньор (Перник) вкара 7 безответни гола в първата си контрола за годината, разгромявайки втория отбор на ЦСКА 1948. Срещата се игра в столицата при пронизващ вятър.

Не бяха изминали две минути, когато Александър Енев се възползва от подаване на пристигналия на проби сръбски полузащитник Милош Милоевич и прати топката в долния десен ъгъл за 0:1. До почивката разликата в класите се изрази в още две попадения, реализирани от двама бивши футболисти на домакините. Йоан Маринов се разписа в 19-ата минута, а малко по-късно Давид Стоянов вкара красив гол с удар извън пеналта.

През втората част Юрий Васев пусна в игра нови 11 футболисти, а доминацията на "чуковете" се изрази в още 4 попадения. Радой Божилов вкара за 4:0 в 59-ата минута, а завърналият се в Миньор Александър Асенов добави още две попадения. Крайното 7:0 оформи Павлин Чиликов пет минути преди края с удар от границата на наказателното поле.