Амиен прекъсна победната серия на Сент Етиен в Лига 1

Отборите на Сент Етиен и Амиен завършиха наравно 2:2 на "Жофроа Гишар" в среща от 11-ия кръг на Лига 1.

Уаби Хазри с мощен удар откри резултата в полза на домакините в 45-ата минута. В 68-ата Джон Мендоса се възползва от неразбирателство в тяхната защита и възстанови равенството. В 76-ата гостите стигнаха до пълен обрат, след като Стефан Руфие изби първия удар на Чадрак Аколо, но при добавката си резервата успя да се разпише. "Зелено-белите" все пак се добраха до ремито благодарение на нелеп автогол в 80-ата минута. Тогава Режис Гюртнер изби топката в тялото на съотборника си Бакайе Дибаси и така тя се озова в собствената му мрежа за краното 2:2.

Равенството сложи край на серията от три поредни шампионатни победи на Сент Етиен, който е 12-и в класирането с 15 точки. Амиен пък е 14-и с актив от 13 точки.