Зенит разгроми Рубин въпреки три отменени гола

Лидерът в руската Премиер лига Зенит разгроми Рубин с 5:0 в двубой от 10-ия кръг, игран на "Газпром Арена" в Санкт Петербург. Двубоят се реши едва в последните 32 минути.
Първият гол падна в 58-ата минута, когато за Зенит откри Бранислав Иванович, който изигра своя мач номер 100 за Зенит. В 65-ата Алексей Сутормин удвои, а десет минути по-късно отбеляза и втория си гол в мача за 3:0. В самия край с попадения на Роберт Мак и Олег Шатов Зенит оформи своя разгромен успех. В добавеното време Артьом Дзюба вкара шести гол, но той беше отменен след ревизия с ВАР заради засада. Това беше общо третото отменено попадение в мача за Зенит, но това не повлия на резултата.
Така Зенит събра 23 точки на върха, докато Рубин е 10-и с десет.