Шейн Ларкин е MVP на кръга в Евролигата

Шейн Ларкин от Анадолу Ефес бе избран за “Най-полезен играч” на осемнадесетия кръг от редовния сезон в Евролигата. Американският гард на истанбулския тим изигра съществена роля з победата с 86:82 при гостуването на Барселона, а с този успех финалистите от последния сезон продължиха успешното си представяне далеч от дома, като вече имат баланс от 8-1 в мачове като гост.

Ларкин за пореден път показа убийствения си реализаторски инстикт, като почти не получи почивка от Ергин Атаман. Шейн изигра 37 от 40 възможни минути, за да завърши с 26 точки, 5 борби и 5 асистенции. Той постигна коефициент от 35 пункта след 4/6 в стрелбата за 2 точки, 3/8 от тройката, както и 9/9 от наказателната линия. Индивидуалната му статистика бе допълнена от 2 отнети топки, 4 грешки и 9 понесени нарушения.

27-годишният играч впечатлява със средни показатели от 20.5 точки, 3.9 асистенции, 3.3 борби и 1.1 отнети топки в 17 мача досега през редовния сезон в най-популярния турнир в Европа.