Челси направи безброй пропуски в последната си контрола

Победителят в Лига Европа Челси приключи предсезонните си проверки с 2:2 срещу Борусия (Мьонхенгладбах) на стадиона на германския тим. Лондончани губеха с 0:2 след около час игра, но спечелиха две дузпи, които бяха реализирани от Тами Ейбрахам и Рос Баркли. Отборът на Франк Лампард смая с големия си брой пропуски - кой от кой по-чисти. Общо седем пъти играчи на Челси излизаха сами срещу вратаря Ян Зомер, но пропускаха.

Така “сините” слагат край на контролите с четири победи, две ремита и само една загуба. След осем дни Челси гостува на Манчестър Юнайтед в двубой от първия кръг на Премиър лийг.

Лампард заложи на Тами Ейбрахам като титулярен централен нападател с 20-годишния юноша на клуба Мейсън Маунт зад него. Кристиан Пулишич и Педро Родригес действаха по крилата, а Матео Ковачич и Жоржиньо пак оформиха двойката халфове пред защитата. В нея от първата минута излезе завърналият се от наем Курт Зума в тандем с бившия играч на Борусия Андрес Кристенсен. Капитанът Сесар Аспиликуета имаше за задача да брани десния фланг, а Емерсон стартира на левия. Кепа Арисабалага пък беше под рамката.

Домакините заложиха на 4-3-3 с новия си нападател Маркус Тюрам в центъра на атаката.

В 10-ата минута Ейбрахам направи първата издънка пред вратата на Зомер, а три по-късно Аласан Плеа беше точен за 1:0 в полза на Борусия.

По-късно пропусна и Пулишич, а в 39-ата Йонас Хофман удвои преднината на Гладбах, след като Кристенсен закъсня да изтегли за засада.

През второто полувреме Челси създаде множество шансове, но Ковачич, Ейбрахам, Баркли и Маунт се надпреварваха да ги изпускат.

Все пак англичаните се разминаха със загубата, след като като първо Ейбрахам реализира от наказателен удар в 59-ата, а четири преди края точен беше и Баркли.

За тима на Борусия това също беше заключителен мач преди старта на сезона, като той спечели всичките си останали проверки през лятото. След седмица “жребчетата” ги очаква двубой за Купата на Германия.

БОРУСИЯ (М) - ЧЕЛСИ 2:2