Кикбоксьор е Спортист на годината в Дупница

Кикбоксьорът Доброслав Радев бе избран за "Спортист на Дупница" за 2018-та. Той бе награден на официална церемония днес от кмета на общината инж. Методи Чимев. Призът бе очакван на фона на многобройните успехи, които постигна състезателят на "Патриот".

Радев стана републикански шампион на България, спечели първо място на надпреварата Balkan Best Fighters в Сърбия, където бе избран и за най-техничен състезател, стана и балкански шампион на първенството в Босна и Херцеговина, носител на Световната купа в Унгария и световен вицешампион от тази година от първенството в Италия.

Негов подгласник стана състезателят по силов трибой Иван Илиев. Той е бронзов медалист от Европейското първенство по силов трибой за младежи в Каунас, Литва, в категория до 93 кг. , а трети в анкетата е таекуондистът Митко Джорджев с многобройни призове и медали, спечелени от национални и международни турнири. По регламент, десетката се допълва като всички са Топ 4 – Веселин Георгиев (тенис на маса), Иван Иванов (тенис на маса), Луиза Захариева (таекуондо), Мария Рикева (таекуондо), Мишел Мартин (силов трибой), Славчо Павлов (кикбокс) и Янита Миленкова (софтбол).

За номер 1 на Дупница при юношите и девойките бе избран таекуондистът Александър Джорджев. Той е шампион на България, Балкански шампион, шампион на Мултиевропейското първенство, 3-ти на Европейското първенство и 6-ти на Световното първенство. На второ и трето място в класацията са други двама състезатели на спортен клуб Гладиатор – Александра Георгиева и Радина Борисова. Почетната 10-ка допълват: Анжела Василева (бадминтон), Божин Ангелов (тенис на маса), Борислава Борисова (таекуондо), Габриела Попова (тенис на маса), Денис Лазаров (силов трибой), Памела Александрова (бадминтон) и Радослав Котев (тенис на маса).

Наградата за отбор на годината в индивидуалните спортове отиде при "Марек Дигеста" (тенис на маса). Наградата за отбор на годината в колективните спортове спечели вицешампионът на България и носител на Купата на страната по софтбол – "Ейнджълс". Треньор номер 1 на Дупница при индивидуалните спортове стана старши треньорът на спортен клуб "Гладиатор" – Христо Михалчев, а в колективните спортове приза заслужи наставникът на "Ейнджълс" – Николай Пилев.

На церемонията бяха раздадени и награди на младите таланти от всеки един клуб. Официални гости на церемонията бяха борците от Дупница Кирил Милов и Даниел Александров, които получиха и специални призове. Такива бяха връчени и на два клуба, празнуващи юбилей – 70 години тенис на маса и клуб "Марек-Дигеста", и 30 години спортен клуб "Гладиатор".