Шампионите гледат към полуфиналите, но първо трябва да преминат през Стара Загора

Шампионът Балкан се изправя срещу Берое във втория мач от четвъртфиналната серия между двата отбора в Националната баскетболна лига. "Зеленото" дерби, в което напрежението е изцяло върху домакините от Стара Загора, стартира тази вечер от 19:00 часа в зала "Общинска". Ботевградчани водят с 1-0 в общия резултат, след като записаха успех с 89:78 на своя територия преди три дни.

Реално погледнато, ботевградчани успяха да надиграят своя съперник в само една от четирите части. В третия период момчетата на Петър Златанович излязоха пределно мотивирани да зарадват феновете си и след като вкараха 5 от 7-те си тройки в периода, те го спечелиха с 33:15, чрез което си осигуриха аванс от 20 точки. В последната четвърт тимът на Бойко Миленков успя да съкрати известна част от дистанцията си, но не и да се приближи толкова близо до домакините, че да застраши водачеството им.

Балкан се поотпусна накрая, но надви Берое

Във въпросния първи мач Балкан можеше да разчита на страхотните изяви на двама от своите лидери - Христо Захариев и Павлин Иванов, които комбинираха за 47 точки, за да поведат отбора си към успеха. Въпреки че демонстрира агресия в офанзивен план и изпълни цели 37 наказателни удара, от които реализира 29, отборът на Берое не можа да съхрани концентрацията си след 15-минутната почивка, когато се и отвори разликата в полза на Балкан.

Берое и Балкан се срещнаха веднъж в Стара Загора през настоящия сезон, като тогава Никос Дипларос донесе успеха на ботевградчани с 86:85 в мач с драматичен завършек.