Цецо Соколов и Динамо без шансове срещу Зенит във финал №1 в Русия

Капитанът на националния ни отбор Цветан Соколов и неговият Динамо (Москва) нямаха никакви шансове срещу победителя в редовния сезон Зенит (Казан) в мач №1 от финалния плейоф в руската Суперлига. Настоящите шампиони паднаха като гости на казанци с категоричното 0:3 (19:25, 20:25, 17:25) във финал №1 помежду им, игран тази вечер пред близо 5000 зрители.

Отличен Цветан Соколов заби 29 точки и изведе Динамо (Москва) на финал в Русия

Така Зенит поведе с 1-0 победи във финалната серия. Във финала в Русия се играе отново до 3 успеха от 5 мача. Втората среща между двата тима е в сряда (3 май) от 19,00 часа българско време отново в Казан.

Първата част беше напълно равностойна до 18:18, след което домакините от Зенит спечелиха гейма с 25:19 след поредица от грешки в атака на Динамо и силни изяви на Максим Михайлов. Казанци поведоха и в началото на втория гейм с 6:2 и не изпуснаха преднината си до края - 25:20. Третата част също като първата бе равностойна до 12:11, след което Зенит дръпнаха с 16:11 след сервиси на Артьом Волвич, за да спечелят с 25:17 и 3:0 след три поредни атаки на Дмитрий Волков.

Цецо Соколов игра цял мач и стана втори по резултатност за Динамо с 12 точки (60% успеваемост в атака - +5). Антон Семишев пък добави още 13 точки (2 аса, 44% успеваемост в атака и 54% позитивно посрещане - +3).

За тима на Зенит Максим Михайлов заби 15 точки (2 блока и 63% успеваемост в атака - +13), а белгийският национал Сам Деруу се отчете с още 13 точки (1 блок, 1 ас, 65% успеваемост в атака и 38% позитивно посрещане - +6) за победата.

"Изиграхме един от най-лошите си мачове, които можеше. Играхме зле във всички елементи, внакоито обикновено не допускаме толкова много грешки. Извадихме толкова много топки в защита, но не ги реализирахме в контраатака... Но серията е много дълга. Ще видим какво ще стане по-нататък", заяви Цецо Соколов след мача.

ЗЕНИТ (КАЗАН) - ДИНАМО (МОСКВА) 3:0 (25:19, 25:20, 25:17)

ЗЕНИТ: Дмитрий Волков 7, Алексей Кононов 5, Максим Михайлов 15, Сам Деруу 13, Артьом Волвич 4, Мика Кристенсън 2 - Иля Фьодоров-либеро (Михаил Лабинский, Андрей Сурмачевский)

Старши треньор: АЛЕКСЕЙ ВЕРБОВ

ДИНАМО: Павел Панков 2, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 12, Ярослав Подлесних 2, Антон Семишев 13, Иля Власов 8, Максим Белогорцев 1 - Лаури Керминен-либеро (Денис Богдан 1, Вадим Лихошерстов Чеславс Свентицкис)

Старши треньор: КОНСТАНТИН БРЯНСКИЙ.