Николас Джари ликува с домашната титла в Сантяго

Николас Джари спечели титлата на турнира по тенис на клей от сериите АТП 250 в Сантяго, Чили. Представителят на домакините се наложи на финала над Томас Мартин Ечевери от Аржентина с 6:7(5), 7:6(5) и 6:2, Двубоят продължи 2:50 часа.

Ечевери преодоля няколко критични момента в първия сет и в крайна сметка успя да го спечели след тайбрек на 5.

Живописна гледка по време на финала в Сантяго

Джари започна силно втората част и реализира ранен пробив, но аржентинският му съперник изравни за 4:4. След това победителят отново трябваше да бъде определен след тайбрек. Този път с помощта на домакинската публика по трибуните Хари се наложи на 5 и резултатът бе изравнен.

Решителната трета част бе изцяло под диктовката на Джари, който взе брейк още при откриващото подаване на Ечевери и в крайна сметка стигна до 6:2, което му донесе титлата.

Чилиецът взе втора титла в кариерата си.