Берое с лесна победа над Пирин в Efbet Супер Волей

Отборът на Берое 2016 (Стара Загора) записа 5-а поредна и общо 12-а победа в първенството на Efbet Супер Волей, след като надигра категорично у дома Пирин (Разлог) с 3:0 (25:14, 25:17, 25:21) в първи мач от 18-ия кръг, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Иван Вазов".

Така старозагорци се изкачиха на 4-о място във временното класиране с 12 победи, 6 загуби и 36 точки, но преди изиграването на останалите срещи от кръга. Пирин пък е 8-и с 6 победи, 12 загуби и 19 точки. В следващия 19-и кръг Берое е отново домакин, но на Славия, докато разложани приемат Монтана. Срещите са съответно в събота (11 март) и петък (10 март) от 18,00 часа.

Навръх националния празник на България, Берое се справи без особени проблеми срещу Пирин, диктувайки напълно ритъма на игра през първите два гейма. Разложани опитаха да се върнат в третата част, като играта стана по-интригуваща и точка за точка. В крайна сметка обаче в крайните решителни моменти, домакините от Берое показаха по-голяма концентрация.

Над всички за Берое бе Стефан Иванов със страхотните 19 точки (1 блок, 4 аса, 52% успеваемост в атака и 55% позитивно посрещане - +10) за победата и напълно заслужено беше обявен за MVP на мача. Алексей Землянко добави още 10 точки за успеха.

За тима на Пирин единственият с двуцифрен актив бе Дейвид Кръстев с 16 точки (52% успеваемост в атака - +3).

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:0 (25:14, 25:17, 25:21)

БЕРОЕ 2016: Константин Нечев 3, Спас Байрев 7, Руси Желев 9, Стефан Иванов 19, Алексей Землянко 10, Венцислав Рагин 6 - Кристиян Петров-либеро (Милослав Димов, Кирил Красневски)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ

ПИРИН: Любомир Агонцев, Дейвид Кръстев 16, Кристиян Алексов 2, Теодор Каменов 5, Костадин Гаджанов 4, Преслав Петков 2 - Дафин Коцаков-либеро (Николай Стефанов 5, Даниел Мицин, Кристиян Сланчев)

Старши треньор: ВЛАДИМИР ПАНЕВ.

Снимки: Startphoto