Маричанки гостуват на ЦСКА в повторение на финала за Купата

Марица (Пловдив) ще гостува днес на ЦСКА (София) в двубой от 9-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс. Мачът започва от 16:00 б.в. и ще се играе в зала Васил Симов в София. Преди срещата маричанки играха срещу полския шампион Група Азоти Хемик (Полице) и загубиха с 0:3 гейма.

В последния си мач в първенството Марица спечели срещу Марица 2022 (Пловдив), а ЦСКА спечели гостуването си на ДКС Варна (Варна) с 0:3 гейма в първенството.

Двата отбора се срещнаха през януари във финала за Купа България в Пазарджик. Момичетата на Борислав Крачанов спечелиха трофея с 3:0 гейма и грабнаха своята осма Купа. В първия мач между двата тима в Пловдив Марица отново победи с 3:0 гейма.

Шампионките са категорични в класирането с 24 точки и без загубен гейм. ЦСКА е на втората позиция с 18 точки.

Съдии на двубоя ще са Георги Кадев и Ивона Димитрова.