Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0

Александър Николов с 14 точки, но Лубе отпадна за Купата на Италия след загуба от Милано

Волейболният отбор Кучине Лубе Чивитанова с Александър Николов в редиците си няма да участва във финалната четворка за Купата на Италия, след като загуби у дома от Милано с 1:3 (25:18, 21:25, 18:25, 21:25).

Българският национал Николов игра през целия мач, като бе най-резултатен за тима си с 14 точки, с колкото завърши и ветеранът Иван Зайцев.

Най-резултатен в мача бе японецът Яки Ишикава, който реализира 21 точки за Милано.

15 точки добави Жан Патри (2 аса, 3 блокади).

Алекс Николов се прояви в края на първия гейм, в който отбеляза победните две точки за тима си, като първа направи успешна атака над тройния блок на съперника, а след това спечели и финалната точка с техничен удар.

"Съжалявам много, че загубихме. Милано изигра мача на много високо ниво, а ние не успяхме да им се противопоставим. Играхме добре в първия гейм, но след това сервисът ни не вървеше, а те заиграха много силно в атака. Сега трябва да се върнем към победите в Суперлигата и в Шампионската лига", коментира след загубата българинът.

В последния гейм двата отбора вървяха точка за точка, но тогава Николов бе хванат на блок и Милано поведе с 15:13, а след това с някои атаки на Ишикава направи 20:16, а след това и 24:20, преди да затвори мача и да си осигури място на полуфинала в Рим в края на февруари.

Така Лубе за втора поредна година не попада във финалната четворка на турнира, след като миналата година загуби със същия резултат.

На полуфиналите Алианц ще срещне Итас Трентино (Тренто), срещу който игра и в миналото издание (през януари 2022 г.).