Конелиано и Вакъфбанк се класираха за полуфиналите на Световното клубно първенство

Шампионът на Италия Имоко Волей Конелиано направи успешен старт на участието си на Световното клубно първенство по волейбол за жени, което се провежда в турския курорт Анталия. В мач от група "А" Конелиано надигра с 3:0 (25:22, 25:21, 25:21) бразилския Прая Клубе. И трите гейма се развиха по почти идентичен начин, като италианският тим водеше комфортно в резултата през почти цялото време и не бе под никаква заплаха да загуби дори гейм.

Шведката Изабел Хаак бе над всички в мача с 24 точки за победителките, а с 9 приключи Робин де Кройф. За Прая Тайнара Лемеш реализира 14 точки.

За бразилките това бе втора загуба след тази с 0:3 от Екзачъбашъ в сряда и те напускат турнира. Първото място в група "А" ще бъде определено в петък с двубоя между турския представител и Конелиано.

В група "В" другият турски тим Вакъфбанк си гарантира първата позиция. Защитаващият титлата си на световен клубен шампион тим спечели с 3:0 (25:22, 26:24, 25:21) срещу бразилския Минаш и вече има две победи от два мача.

Във всеки един от трите гейма Минаш имаше преднина в резултата в даден момент, но огромният опит на турския гранд спомогна на домакините да обърнат резултат. Особено впечатляващо бе представянето на Вакъфбанк във втория гейм, в който бе наваксано изоставане от 13:17, както в третия от 10:15.

Паола Егону завърши с 22 точки за победителките, а бразилката Габриела Гимараеш остана с 11. За Минаш се отличи Присила Залевски с 14 точки.

Въпреки поражението Минаш има реални шансове за класиране на полуфиналите. Това ще стане с победа над казахстанския Куаниш в петък в последния кръг на груповата фаза. За Куаниш играе българката Лора Китипова.