ЦСКА 1948 отнесе Ботев (Враца) и излезе начело, Чочев блесна с четири гола

Отборът на ЦСКА 1948 постигна категоричен успех с 5:2 над Ботев (Враца) в сблъсък от петия кръг на efbet Лига. Голям мач за "червените" направи Ивайло Чочев, който заби четири попадения във вратата на Красимир Костов. Един път се разписа и Георги Русев. В края на срещата Браян Переа успя да продължи головата си серия в шампионата, реализирайки на два пъти в мрежата на Даниел Наумов.

С този успех "червените" се изкачиха на върха във временното класиране с актив от 11 точки. Врачани пък остават на 12-о място с 4 пункта.

Селекционерът на националния ни отбор по футбол Младен Кръстаич бе на стадиона в Бистрица, за да изгледа поредния двубой от българския шампионат.

Първата интересна ситуация в двубоя дойде в 10-ата минута, когато Браян Переа изведе Даниел Генов зад "червената" отбрана. Крилото на врачани шутира по диагонала, но топката излезе в аут.

В 20-ата минута футболистите на Любослав Пенев откриха резултата. Енрике Рафаел намери Александър Колев в наказателното поле, който центрира перфектно към Ивайло Чочев. Халфът нямаше как да пропусне да се разпише с удар от близка дистанция. Ситуацията бе гледана повече от две минути от ВАР за засада при изграждането на атаката, но се оказа, че такава няма и главният съдия Иво Андреев зачете третото попадение на българския национал от началото на сезона.

Пет минути по-късно Георги Русев отправи опасен удар от далечна дистанция, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 32-ата минута домакините останаха с 10 души, след като Карлос Охене получи директен червен картон след удар с крак в гърдите на Чавдар Ивайлов. До решението се стигна отново след намеса на ВАР.

В 41-ата минута Георги Русев беше близо до втория гол за своя тим в Бистрица. Талантливият футболист бе изведен на отлична позиция, но ударът му с левия крак в близкия ъгъл не попадна в целта.

Секунди преди края на първата част Георги Русев този път не пропусна да запише името си сред голмайсторите. Крилото получи пас, който овладя майсторски с гърди, след което надбяга защитата на гостите и останал очи в очи с Красимир Костов не сбърка, за да даде преднина от два гола на своя тим.

В 56-ата минута Ивайло Чочев завърши с удар поредното нападение на своя тим, но този път обаче топката не попадна в мрежата.

Три минути по-късно Ивайло Чочев заби страхотен гол. Халфът се разписа с мощен удар, с който матира Красимир Костов.

В 68-ата минута резервата Марио Топузов получи шанс да вкара четвърти гол, но крилото шутира високо над вратата. Малко по-късно друга резерва на тима Ангел Бастунов също опита да се разпише, но и той не показа точен мерник.

26 ЦСКА 1948 - Ботев (Враца)

В 82-ата минута Ивайло Чочев засече с глава центриране от корнер и оформи своя хеттрик във вратата на Красимир Костов.

Три минути преди края на редовното време Мартин Атанасов спечели дузпа за "зелените". Юношата на Славия бе съборен в наказателното поле от Реян Даскалов, а реферът отсъди наказателен удар. Зад топката застана Браян Переа, който се разписа във вратата на Даниел Наумов.

В добавеното време отново Браян Переа се възползва от грешка в защитата и заби своя втори гол.

Секунди по-късно домакините също получиха дузпа за нарушение на Мартин Атанасов срещу Ангел Бастунов, а Ивайло Чочев без да се замисли вкара своя четвърти гол в мача, с който оформи и крайния резултат в срещата.

В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на Арда, а Ботев (Враца) приема Спартак (Варна)

ЦСКА 1948 – БОТЕВ (ВРАЦА) 5:2

1:0 Ивайло Чочев (20)
2:0 Георги Русев (45)
3:0 Ивайло Чочев (58)
4:0 Ивайло Чочев (82)
4:1 Браян Переа (87-дузпа)
4:2 Браян Переа (90+1)
5:2 Ивайло Чочев (90+2-дузпа)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 2. Джонатан, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев, 58. Октавио, 6. Карлос Охене, 17. Енрике Рафаел, 9. Александър Колев

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Фелипе, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов, 17. Чавдар Ивайлов, 10. Сантиаго Монтоя, 21. Жан Силва, 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов