Ботев (Пловдив) не успя да победи Янтра в генералната си репетиция за новия сезон

Ботев (Пловдив) и Янтра завършиха наравно 0:0 в контролна среща на спортния комплекс в "Коматево". Двубоят бе предаван пряко по Sportal TV и Sportal.bg

Проверката бе втора и последна за "канарчетата" от предсезонната подготовка. Преди това възпитаниците на Азрудин Валентич срещнаха единствено Металист (Харков) по време на лагера си в Турция и стигнаха до успех с 2:1

11 Ботев (Пловдив) - Янтра (Габрово)

Габровци стигнаха до първи хикс, след като преди това загубиха и 5-те изиграни контроли в подготовката си за новата кампания във Втора лига
За предстоящия петък тимът на Сашо Ангелов е предвидил проверка срещу Спартак (Плевен), който също ще бъде част от втория ешелон през следващата кампания.

Ботев ще даде старт на сезон 2022/23 в efbet Лига с домакинството на Хебър на 8 юли (петък) от 18:30 часа.
Янтра пък започва кампанията с гостуване на дублиращия отбор на ЦСКА 1948.

Преди началото на днешния мач капитанът на Ботев Тодор Неделев бе посрещнат с бурни аплодисменти от феновете на тима. Припомняме, че халфът пострада тежко и се наложи да бъде опериран по спешност, след като националите претърпяха катастрофа в Грузия.

Първата по-добра възможност се откри пред домакините в 9-ата минута. Антоан Бароан намери Емануел Току на отлична стрелкова позиция на границата на наказателното поле, но ударът на ганаеца премина встрани от десния страничен стълб.

Малко по-късно Димитър Тонев опита да изненада противниковия страж с изстрел извън пеналтерията, но без успех.

След като измина четвърт час игра Антоан Бароан стреля от близко разстояние, но кълбото попадна право в ръцете на Християн Василев.

До края на полувремето футболистите на Аздурин Валентич бяха по-активни, но така и не успяха да стигнат до попадение. С пропуски пред вратата на Янтра се отчетоха Бароан, Минков и Тонев.

В началото на втората част гостите като по чудо не откриха резултата. Габровци организираха добро нападение, при което топката достигна до Петър Казаков. Той обаче не успя да намери очертанията на вратата от чиста позиция.

В 57-ата минута Антоан Бароан изведе Мохамед Брахими очи в очи със стража на Янтра, но влезлият на почивката нападател премина на сантиметри от лявата греда.

След като измина час игра Момо Туре се озова на добра стрелкова позиция, но бързо бе затворен от защитниците на гостите и не успя да завърши по най-добрия начин.

Само 120 секунди по-късно Току нанесе силен удар, който обаче попадна в обсега на Християн Василев.

Атаките на "канарчетата" не спираха, но "жълто-черните" не успяха да намерят пътя към гола до края на редовното време.

БОТЕВ 0:0 ЯНТРА

БОТЕВ: 13. Хидайет Ханкич, 27. Атанас Чернев, 4. Виктор Генев (К), 26. Роберто Пунчец, 17. Николай Минков, 3. Па Конате, 6. Дилан Мертенс, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан

ЯНТРА: 23. Християн Василев, 4. Петър Кепов, 5. Костадин Гаджалов, 25. Констанин Иванов, 27. Георги Върбанов, 6. Петър Казаков (К), 19. Ивайло Михайлов, 24. Даниел Гаджев, 10. Ивайло Иванов, 17. Емил Колев, 73. Иван Василев

Снимки: Борислав Трошев