Лудогорец с тежко поражение в Австрия, бивш играч на Ботев Пд съсипа "орлите"

Лудогорец допусна първо, но доста тежко поражение на подготовката си в Австрия, след като загуби с 0:3 от Ференцварош. Маркиньос откри резултата за унгарския шампион в 55-ата минута, а бившият играч на Ботев (Пловдив) се отличи и с асистенция за второто попадение на Уинго в 81-ата. Авторът на втория гол се разписа още веднъж в 90-ата минута за крайното 3:0.

"Орлите" не заложиха на оптималния си състав, тъй като утре имат още една проверка - тази срещу германския Нюрнберг. Въпреки това те бяха по-добри от своя противник през първата част, но след почивката унгарците тотално надиграха разградчани и само няколкото невероятни намеси на Слуга предотвратиха още по-сериозно поражение.

Българският шампион влезе добре в проверката и осъществи отлична атака след само 67 секунди игра. Тя бе завършена от Текпетей, който шутира от 15-16 метра в аут. В 13-ата минута отново крилото на "орлите" отправи удар, този път от фал, но покрай вратата.

В 20-ата минута и унгарският шампион застраши вратата на Лудогорец след шут на Токмак под ъгъл, който Слуга изби в корнер. След неговото изпълнение последва сериозно меле и няколко изстрела на играчи от унгарския тим, но те се спираха в краката на състезатели от българската отбрана, която в крайна сметка изчисти топката в предни позиции.

Най-чистото положение до този момент пропиля Текпетей. Той получи великолепен извеждащ пас в 26-ата минута, но не успя да вкара очи в очи с Дибус, шутирайки в аут. Десет минути по-късно Слуга спаси удар от фал. Последва контраатака, при която двама футболисти на Лудогорец се озоваха срещу един защитник, но не комбинираха по най-добрия начин и не се възползваха от сериозния шанс.

Към края на полувремето двата отбора си размениха по една голова атака. Първо разградчани като по чудо не откриха резултата след пробив и подаване на Карничник отдясно към Тиаго, който стреля от упор, но Дибус отрази. Последва блестящо спасяване и на Слуга, който предотврати попадение в своята врата справяйки се с Траоре, озовал се очи в очи с него.

Шест минути след началото на втората част Слуга още веднъж прояви невероятен рефлекс, тъй като изби удар на Траоре от 5-6 метра.

По-добрата игра на унгарците след почивката даде резултат в 55-ата минута, когато резервата Маркиньос откри резултата. Бившият играч на Ботев (Пловдив) се възполза от колебливо избиване на Слуга и необезпокояван прониза Слуга с удар от 7-8 метра.

В 62-ата минута Слуга изби опасен удар с глава на играч от Ференцварош, който насочи топката под напречната греда. В 80-ата минута Слуга се справи с поредна опасна атака на Ференцварош след почивката. Стражът на разградчани спаси удар по земя от десетина метра, дошъл след грешка на родния шампион при изнасяне на топката.

Унгарците пордължиха да нападат и в 81-ата минута Уинго удвои. Това стана не без помощта на играчите в бяло, които в опит да изчистят топката от наказателното си поле я подадоха на Маркиньос около точката на дузпата, той върна за Уинго и халфът реализира с шут от 15-16 метра.

Отново Уинго се разписа за крайното 3:0 след топовен удар от 25 метра.

ЛУДОГОРЕЦ - ФЕРЕНЦВАРОШ 0:3

0:1 Маркиньос 55