ЦСКА 1948 продължава да громи в контролите, "червените" отнесоха и Локо (Сoфия)

ЦСКА 1948 продължава доброто си представяне по време на контролите от предсезонната подготовка. "Червените" се наложиха с класическото 3:0 над Локомотив (София) в проверка, играна в град Рилци.

Двубоят бе предаван пряко по
Sportal.bg и Sportal TV.

Мики Орачев си отбеляза автогол в 36-ата минута, а малко преди почивката Алекс Колев удвои преднината на своя отбор. Стоян Стоичков (61) реализира единственото попадение през второто полувреме, с което оформи крайния резултат.

Това е четвърти пореден успех за ЦСКА 1948 в конролите, след като преди това столичани победиха последователно Спартак (Варна), Пирин (Благоевград) и Локо (Пловдив).
"Железничарите" спечелиха първата си проверка срещу Литекс с 4:2

Новите попълнения в състава на "червено-черните" - Ивайло Найденов, Алан Диас и Димо Бакалов, записаха своя неофициален дебют. Наставникът Станислав Генчев пусна в игра и каращия проби в тима Винисиус, който се появи на терена след почивката.

Следващата проверка на ЦСКА 1948 е срещу Академия Пандев на 29 юни (сряда), докато Локо (Сф) ще се изправи срещу Левски в Самоков в същия ден.

В 9-ата минута можеше да се стигне до много куриозен автогол във вратата на ЦСКА 1948. Реян Даскалов върна топката остро към Генадий Ганев, но за негова радост кълбото профуча на сантиметри от левия страничен стълб.

В първия четвърт час липсваха опасни положения пред някоя от двете врати.

В средата на първото полувреме "червените" създадоха най-чистата ситуация в мача. Реян Даскалов засече с глава центриране отляво и добре насочи топката, но Дамянов се разтегна максимално и изби в ъглов удар.

В 36-ата минута футболистите на Любослав Пенев организираха добро нападение по левия фланг, при което Марио Топузов изпрати успоредно подаване на голлинията. Мики Орачев засече кълбото злощастно и го изпрати във собствената си врата.

В самия край на първата част ЦСКА 1948 удари за втори път. Алекс Колев бе намерен по страхотен начин в наказателното поле и с глава матира стража на "железничарите" - 2:0.

На почивката в игра за Локо (София) се появи каращият проби в тима Винисиус.

Още в началото на второто полувреме едно от новите попълнения в състава на Станислав Генчев - Карлос Франса, прати кълбото в противниковата врата, но попадението бе отменено заради засада.

Малко след като измина час игра Стоян Стоичков реализира трети гол за "червените". Младокът се отличи със страхотна индивидуална класа, справяйки се с няколко играчи на "железничарите", след което с точен изстрел преодоля Александър Любнов.

В 80-ата минута Джонатан Перейра получи кълбото на добра стрелкова позиция, но ударът му премина над целта.

ЦСКА 1948 3:0 Локомотив (София)

1:0 Мики Орачев (36 - автогол)
2:0 Александър Колев (44)
3:0 Стоян Стоичков (61)

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 4. Ангел Лясков, 24. Лазар Марин (К), 2. Джонатан Перейра, 22. Реян Даскалов, 58. Октавио, 6. Карлос Охене, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 9. Aлександър Колев

Локомотив (София): 1. Дамян Дамянов, 22. Ивайло Найденов, 15. Лука Иванов, 33. Алан Диас, 4. Мики Орачев, 8. Симеон Славчев, 44. Божидар Кацаров, 10. Валентин Николов, 11. Карлос Франса, Християн Чипев, 45. Димитър Митков