Само една от топ 10 стигна втората седмица на "Ролан Гарос"

Поставената под номер 3 Паула Бадоса (Испания) и седмата в схемата Арина Сабаленка (Беларус) отпаднаха в третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Така номер 1 в света Ига Швьонтек (Полша) е единствената тенисистка от топ 10, която остава в женската надпревара.

Бадоса след отказа поради контузия във втория сет срещу рускинята Вероника Кудерметова. Испанката губеше с 3:6, 1:2 след 62 минути игра, когато обяви, че не може да продължи.

Седмата поставена Арина Сабаленка загуби 12 от последните 13 гейма (включително осем поредни) срещу италианката Камила Джорджи, която спечели мача с 4:6, 6:1, 6:0.

Цинвън Чжън стана четвъртата китайка, която достига до четвъртия кръг на "Ролан Гарос", и то при дебюта й в турнира.

74-ата в световната ранглиста Чжън водеше с 6:0, 3:0 на корт "Филип Шатрие", когато нейната съперничка Ализе Корне от Франция спря да играе заради разкъсан мускул на горната част на левия крак.

Корне заяви, че се е контузила е предишния си мач - при победата срещу шампионката на Откритото първенство на Франция от 2017 Йелена Остапенко, и е обмисляла да не играе изобщо срещу Чжън.

В следващия си мач китайката ще играе с номер 1 в света Ига Швьонтек. На Ли, Шуай Чжан и Цзе Чжън са останалите три представителки на Китай, които са достигали до тази фаза на турнира в Париж.

В други мачове от третия кръг номер 20 Даря Касаткина (Русия) победи Шелби Рождърс (САЩ) с 6;3, 6:2, а номер 11 Джесика Пегула (САЩ) елиминира Тамара Зиданшек (Словения) с 6:1, 7:6(2).