Беласица отново е част от професионалния футбол! "Комитите" сломиха Вихрен в голов спектакъл

Беласица се завърна в професионалния футбол! Петричани изстрадаха своето 13-годишно изгнание по долните нива и през следващия сезон ще се състезават във Втора лига.

Това стана факт, след като "комитите" се наложиха с 3:2 над Вихрен (Сандански) пред погледа на хиляди свои фенове в двубой от 36-ия кръг на Югозападната Трета лига. Срещата на стадион "Цар Самуил" бе предавана пряко по Sportal.bg и Sportal TV

Първото полувреме бе много динамично и в него паднаха 4 от попаденията. Бела поведе с 2:0 още до 12-ата минута чрез Симеон Бояджиев (7 - дузпа) и Марти Таушанов (12). Само 120 секунди след втория гол Валери Георгиев намали изоставането на своя отбор, реализирайки от бялата точка. Към края на първата част Илия Цеков (39) възстанови равенството в Петрич.

Появилият се от резервната скамейка Димитър Иванов се превърна в герой за домакините, разписвайки се в 74-ата минута, с което Бела си осигури първата позиция в класирането.
Два кръга преди края на шампионата тимът, воден от Николай Николов - Чезето има преднина от 10 точки пред втория Витоша (Бистрица). Вихрен продължава да се бори за своето спасение, след като се намира само на 3 пункта от опасната зона.

В 5-ата минута Даниел Пехливанов бе много близо до това да открие резултата, но футболист на гостите изчисти топката от голлинията.
Секунди по-късно обаче домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като кълбото срещна ръката на играч в зелено в наказателното поле. Симеон Бояджиев застана на бялата точка и изпрати вратаря в обратния ъгъл - 1:0.

В 12-ата минута Марти Таушанов получи страхотен извеждащ пас зад гърба на противниковата защита и хладнокръвно пусна топката покрай стража на Вихрен.

Още преди да измине четвърт час игра гостите върнаха интригата в двубоя. Главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар в полза на санданчани, реализиран от Валери Георгиев.

Малко преди 30-ата минута Тусонджиев стреля от малък ъгъл, но затрудни Кирил Георгиев, който бе принуден да избие в корнер.

Към края на първото полувреме останаха сериозни съмнения за нова дузпа в полза на "комитите". Айвън Ангелов бе задържан в пеналтерията, но реферът подмина ситуацията. Вместо това само няколко секунди по-късно Вихрен възстанови равенството.
Защитата на Беласица не се ориентира по най-добрия начин, което позволи на Илия Цеков да излезе очи в очи с Кирил Георгиев и без проблем да го преодолее - 2:2.

В първите минути след почивката Вихрен можеше да стигне до пълен обрат. Илия Цеков опита центриране, което обаче летеше заплашително към вратата на домакините и само гредата спря "зелените" от трето попадение.

Постепенно домакините отново погледнаха към противниковата врата и на няколко пъти бяха много близо до това да излязат напред в резултата.

Постоянните атаки на домакините дадоха резултата четвърт час преди края на редовното време. Айвън Ангелов намери Таушанов, който пусна успоредно на голлинията подаване, а там Димитър Иванов засече кълбото за 3:2.

Малко след това правилно бе отменен нов гол на Димитър Иванов, който бе в положение на засада. До края на срещата нямаше нови попадения и по този начин Бела си гарантира участие във Втора лига през следващия сезон.

БЕЛАСИЦА 3:2 ВИХРЕН

1:0 Симеон Бояджиев (7 - дузпа)
2:0 Марти Таушанов (12)
2:1 Валери Георгиев (14 - дузпа)
2:2 Илия Цеков (39)
3:2 Димитър Иванов (74)

БЕЛАСИЦА: 1. Кирил Георгиев, 15. Атанас Карачоров, 22. Валентин Костов, 13. Атанас Димитров, 7. Аспарух Шамкалов, 6. Симеон Бояджиев, 17. Иван Вълчанов, 88. Айвън Ангелов, 10. Аспарух Смилков, 16. Даниел Пехливанов, 20. Марти Таушанов

ВИХРЕН: 12. Иван Топалов, 13. Мерт Тасим, 26. Добрин Денев, 15. Костадин Костадинов, 3. Валери Георгиев (К), 8. Илиян Джавалеков, 22. Петър Добринков, 21. Илия Цеков, 19. Александър Якимов, 10. Янислав Тусонджиев, 7. Емил Найденов