Локомотив (Пловдив) уби надежда на ЦСКА 1948 за Европа

Локомотив (Пловдив) посреща ЦСКА 1948 в последен мач за двата тима от плейофите в първенството. “Смърфовете” загубиха шансове да завършат на седмото място след поражението с 0:1 от Берое в Стара Загора. Техният съперник обаче е само на точка след заралии и още таи надежди за участие в баража за класиране в Лигата на конференциите.

Локомотив (Пловдив) уби надеждите на ЦСКА 1948 за седмото място, даващо право на бараж за участие в европейските турнири. "Смърфовете" и столичани завършиха наравно 1:1 в последен мач за двата тима от плейофите в първенството. Димитър Илиев (3) беше точен за домакините от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ангел Лясков още в първата минута, а през второто полувреме гол на Милош Петрович (53) беше отменен правилно след намесата на ВАР. Дълбоко в добавеното време гостите изравниха с гол на Алекс Колев от дузпа. ЦСКА 1948 се нуждаеше от успех днес на "Лаута", за да изпълни задачата си. Още повече, че в Кърджали Берое загуби от Арда с 0:1. Въпреки това "заралии" ще спорят за място в Европа с Ботев (Пловдив). След двубоя странна бе реакцията на футболистите на ЦСКА 1948, които помислиха, че са се класирали за Европа, но в преките двубои Берое е с по-добри показатели от "червените".

ЦСКА 1948 навлезе в добра форма в последните седмици, като записа две разгромни победи над Арда (Кърджали) и минимален успех с 1:0 над Локо (Пд). Отборът на Николай Киров обаче взе едва 1 точка от двата мача с Берое и днес трябва не само да спечели на “Лаута”, но да се надява старозагорци да сбъркат при визитата си в Кърджали.

Още в първата минута на мача Локомотив получи правото да изпълни дузпа на игра с ръка на Ангел Лясков в наказателното поле. Топката се отби в ръката на защитника след центриране на Димитър Илиев. Капитанът на Локо застана зад бялата точка и преодоля своя кошмар Даниел Наумов за 1:0.

Локомотив играе колебливо в плейофите. Пловдивчани нямат победа, а в три от петте си мача не вкараха гол. За последно “черно-белите” спечелиха шампионатен двубой на 8 април - 2:0 срещу ЦСКА - София в последния кръг от редовния сезон. Наставникът Александър Томаш се надява, че точно днес отборът ще постигне първи успех под негово ръководство.

Срещу ЦСКА 1948 няма да играят наказаният Парвизджон Умарбаев и контузеният Емил Янчев. Нападението ще водят Димитър Илиев и Преслав Боруков, а защитата отново ще е от четирима.

В 8-ата минута удар на Кристиан Гомис от границата на наказателното поле беше уловен от Даниел Наумов. В 15-ата минута Лукас Салинас напомни за най-добрите си дни на "Лаута". Той пое топката в близост до своята врата, пробяга близо 70 метра с топка в крака, след което стигна до наказателното поле на гостите и стреля в близкия ъгъл. Ударът му обаче бе избит в корнер от Наумов.

25 Локомотив (Пловдив) - ЦСКА 1948

Наставникът на гостите Николай Киров ще пусне в предни позиции Алекс Колев, подпомаган от Марио Топузов, Галин Иванов и Георги Русев. Ивайло Чочев и Емил Мартинов ще са двойката вътрешни халфове.

В 18-ата минута опасен удар на Марио Топузов беше блокиран от защитник на Локо. Четири минути по-късно Реян Даскалов стреля в аут след центриране от корнер. В 24-ата минута Алекс Колев беше много близо до това да изравни резултата. След рикошет топката достигна до него и той нанесе силен удар, но Илко Пиргов излезе напред, скъси дистанцията до нападателя и блокира шута.

По-рано през сезона Локо (Пд) спечели срещу ЦСКА 1948 у дома с 2:1, но загуби двете си гостувания на същия противник с 0:4 и 0:1.

efbet Лига - 32 кръг:

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА 1948

Вероятни състави:

ЛОКО ПД (4-4-2): И. Пиргов; Петрович, Гомис, Бидунга, А. Василев; Карагарен, Витанов, Салинас, Томашевич; Д. Илиев, Боруков
Старши треньор: А. Томаш

ЦСКА 1948 (4-2-3-1): Наумов; С. Александров, Даскалов, Марин, Лясков; Чочев, Мартинов; Топузов, Г. Иванов, Русев; А. Колев
Старши треньор: Н. Киров

СЪДИЯ: Г. Гинчев
СТАДИОН: “Локомотив”
НАЧАЛО: 20:00 часа

В 41-ата минута меко центриране на Георги Русев намери Марио Топузов на втора греда. Последният нанесе удар с глава, който беше твърде слаб, за да затрудни Илко Пиргов. В 44-ата минута Локомотив пропусна златна възможност да удвои преднината си. Центриране на Лукас Салинас от корнер намери Райън Будинга в наказателното поле. Бранителят стреля с глава от близко разстояние до голлинията, но ударът му беше насочен право в Даниел Наумов и младият страж на ЦСКА 1948 предотврати опасността.

В добавеното време на първата част "смърфовете" повториха упражнението. Лукас Салинас центрира от ъглов удар, Мартин Паскалев се извиси във въздуха, но слабият му удар с глава попадна в ръцете на Наумов.

В началото на второто полувреме Локомотив стигна до втори гол чрез Милош Петрович. Впоследствие ВАР трябваше да се намесва, а попадението да бъде отменено заради засада на Христо Иванов при подаване на Димитър Илиев. Появилият се от резервната скамейка Иванов влезе в наказателното поле и центрира по земя към втора греда, където Милош Петрович прати топката в мрежа. Секунди по-късно голът бе правилно отменен.

В 66-ата минута Бирсент Карагарен пробва удар от дъгата на наказателното поле, който беше колкото неточен, толкова и слаб. В 73-ата минута гостите от София организираха много опасна контраатака, при която се стигна до удар на Мартин Тошев. Самопожертвователен шпагат на Карагарен, който застана на пътя на топката, блокира шута в корнер. В добавеното време на мача шут на Галин Иванов от въздуха премина встрани от вратата, а секунди по-късно и Алекс Колев с глава не успя да преодолее Пиргов.

Дълбоко в добавеното време ЦСКА 1948 получи дузпа за игра с ръка на Паскалев. Ръката на защитника беше в неестествена позиция и след намесата на ВАР бе отсъден 11-метров наказателен удар. Колев превърна дузпата в гол, но той се оказа недостатъчен за "червените" да вземат седмото място.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА 1948 1:1
1:0 Димитър Илиев (3 д)
1:1 Алекс Колев (99 д)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 61. Райън Бидунга, 5 Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 4. Кристиан Гомис, 16. Лукас Салинас, 19. Александър Василев, 14. Димитър Илиев, 9. Бирсент Карагарен;

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 15. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 22. Реян Даскалов, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов, 10. Георги Русев, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев;

СТАДИОН:Локомотив”
СНИМКИ: Борислав Трошев

Снимки: Sportal.bg