Юношите не успяха да се противопоставят на Франция

Юношите до 17 загубиха и втория си мач от Евро 2022. Малките национални бяха надиграни с 0:4 от Франция, с което записаха ново поражение и отпаднаха от надпреварата. “Петлите” бяха значително по-класният тим на терена и заслужено грабнаха победата с по два гола във всяко полувреме.

На вратата за нашите започна Алекс Божев, а пред него в защита - Михаил Цонев, Росен Божинов, Мартин Георгиев и Захари Атанасов. В халфовата линия бяха са Чунг Нгуен До, Антоан Стоянов и Неджиб Хаджа. В предни позиции пък действаха Борислав Маринов, Асен Митков и Роберто Райчев.

Французите взеха инициативата още в началото на мача, като на няколко пъти Алекс Божев трябваше да се намесва. Нашите удържаха нулевото равенство до 29-ата минута, когато грешка при изнасянето позволи на Матис Тел да се окаже на стрелкова позиция на границата на наказателното поле и с премерен удар даде преднина на своя тим.

Малко преди края на първата част падна втори гол в нашата врата. Отново грешка при изнасянето и отново Тел на стрелкова позиция. Този път шутът му не остави шансове на Божев и влезе в горния му ъгъл.

Юношите започнаха добре срещу европейския шампион, но не издържаха

През втората част ситуацията на терена не се промени особено, като французите атакуваха, а нашите момчета опитваха да действат на контраатака, но без особен успех. В последните минута на мача България остана с човек по-малко, след като Роберто Райчев получи втори жълт картон.

Така в края на мача допуснахме два нови гола във вратата си. Първо Айман Аики вкара с мощен удар по диагонала, а след това Уарен Заир Емери вкара за крайното 4:0 от границата на малкото наказателно поле.

Така България остава с нула точки в актива си и ни остава последния мач с Полша. Поляците и те са без актив до момента, докато Нидерландия и Франция се класират напред с по шест точки.

ФРАНЦИЯ 4:0 БЪЛГАРИЯ