Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Три греди и нова нула за ЦСКА - София, Ботев Пд на бараж за Европа

ЦСКА - София не успя да вкара гол в още един пролетен мач и завърши 0:0 с Ботев (Пловдив) на "Армията" в среща от 30-ия кръг на efbet Лига.

За това спомогнаха и двата удара в гредите на Йомов и Гарсес, при които "червените" бяха най-близо до попадение. "Канарчетата" също удариха една греда чрез Току, но в крайна сметка точката им бе достатъчна да си осигурят официално бараж за Европа, тъй като ще завършат минимум на четвърто място в крайното класиране.

Сред 11-те на домакините имаше доста промени в сравнение с тези, които започнаха във финала за Купата срещу Левски. От първата минута стартира младият Християн Петров, а в състава още попаднаха Евтимов, Варела и Вилдсхут.

16 ЦСКА-София - Ботев (Пловдив)

"Червените" започнаха по-активно и във втората минута Йомов шутира над вратата. Секунди по-късно Варела подаде към Йомов, а фланговият състезател нацели греда след удар от 15 метра.

Четвърт час след началото на срещата и Ботев застраши сериозно своя противник. Това стана след силен изстрел на Рабеи, който Евтимов изби в корнер.

В 22-ата минута Кайседо шутира мощно от границата на големия пеналт, но покрай горния ляв ъгъл на пазената от Ханкич врата. Гостите отговориха с контраатака в 29-ата минута, която завърши с шут на Неделев след подаване на Току и спасяване на Евтимов.

В 45-ата минута Мухар отне топката в центъра на терена и подаде на Кайседо. Таранът напредна и шутира от двайсетина метра по земя, а Ханкич плонжира и изби.

След час игра играч на ЦСКА - София нацели за втори път греда. Това се случи след центриране от корнер и удар с глава на резервата Гарсес, който нацели сглобката на горния ляв ъгъл. В следващите минути пловдивчани шутираха на два пъти към противниковата врата, но неточно.

В 81-ата минута топовен удар на Турицов излезе в аут. Шест минути по-късно Току уцели дясната греда след самостоятелен пробив и удар с левия крак.

ЦСКА - СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 19. Турицов, 4. Кох, 3. Жеферсон, 6. Петров, 15. Вион, 5. Варела, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо, 10. Йомов, 24. Мухар

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 13. Ханкич, 3. Па Конате, 4. Генев, 6. Мартенс, 8. Неделев, 10. Току, 11. Бароан, 15. Етоо, 22. Рабеи, 24. Пунчец, 26. Лейн

Снимки: Борислав Цветанов