Ботев (Пловдив) разгроми Царско село в контрола, Неделев блесна с прекрасен гол

Ботев (Пловдив) надви Царско село с 5:0 в контролна среща, провела на стадиона в Коматево. Двата тима започнаха равностойно двубоя, като след първата част резултатът бе само 1:0, а Царско село на няколко пъти пропусна да поведе. През втората част обаче “канарчетата” бяха много по-добри и закономерно вкараха нови 4 гола. Мартин Кавдански си вкара автогол в 39-ата минута, а Тодор Неделев отбеляза фамозен гол в началото на втората част (54’). Две попадения на Реда Рабей (66’ и 69’) и едно на Маркиньос (82’) пък оформиха крайното 5:0.

Бавят проектите за "Колежа" с още 3 седмици

Царско село стартира по-остро срещата, като в първите 2-3 минути се настани трайно в половината на Ботев, но така и не се стигна до по-опасно положение. В 7-ата минута Ботев успя да стигне до гол, който обаче бе отменен. Новото попълнение Мохамед Брахими бе изведен на стрелкова позиция сам срещу вратаря и успя да реализира. Страничният съдия обаче бе вдигнал флага си за засада и така попадението не бе зачетено.

В 15-ата минута Реди Каса опита акробатично изпълнение със задна ножица след центриране отляво, но изпрати топката високо над напречната греда.

Стана ясно кои са новите в Царско село, бивш халф на Генк облича екипа на "царете"

Няколко секунди по-късно дойде и най-добрата възможност за гол досега в срещата. Капитанът Мартин Кавдански навлезе в наказателното поле и пусна пас към Венци Христов. Десятката на “царете” обаче прескочи кълбото и така то стигна до Валентино Пулиезе, който от близка дистанция стреля, но право в Георги Аргилашки.

21 Ботев (Пловдив) - Царско село 5:0

В 22-ата минута Христов бе изведен сам срещу Аргилашки и след грешка на стража успя да реализира, но и това попадение бе отменено заради засада и така резултатът остана 0:0. 2 минути по-късно Емануел Току напредна добре по крилото, навлезе остро навътре, справи се с няколко противникови играчи и стреля, но Иван Дерменджиев успя да улови без проблем.

В 29-ата минута Тодор Неделев направи невероятна солова акция, след като успя да финтира един защитник на “царете”, да прекара топката между краката на втори и да излезе на стрелкова позиция, като отправи шут от границата на наказателното поле. Вратарят на Царско село обаче със сетни сили успя да избие в корнер.

180 секунди по-късно Атанас Чернев направи фрапантна грешка на границата на собственото си наказателно поле и това позволи на Андрей Йорданов да отнеме, да се обърне и да стреля покрай Аргилашки. Ударът му обаче бе неточен.

В 39-ата минута “канарчетата” все пак поведоха в резултата. Реда Рабей пусна хубаво подаване към Мохамед Брахими наляво, крилото напредна и отправи остро центриране по земя към Минков. Капитанът на Царско село Мартин Кавдански обаче скочи на шпагат, в опит да избие топката, и я вкара в собствената си врата.

Второто полувреме започна равностойно, като и двата тима направиха доста смени в своя състав. В 55-ата минута обаче дойде и най-красивият момент от мача. Появилият се на терена Маркиньос изведе добре Неделев, който се оказа вдясно от вратата на противника. Това обаче не попречи на опитният халф да прехвърли вратаря на Царско село само с едно докосване и да прати топката в противоположния горен ляв ъгъл на вратата на столичани.

В 59-ата минута Брахими бе изведен сам срещу Дерменджиев, но ударът му бе избит от вратаря.

В 66-ата минута интригата сякаш вече приключи. Маркиньос напредна отдясно и опита нещо средно между удар и центриране към втора греда. Стражът на Царско село успя да докосне топката, но тя все пак стигна до краката на Реда Рабей, който на празна врата не сбърка и вкара за 3:0.

3 минути по-късно натискът на “канарчетата” даде резултат и те вече водеха с 4:0. Неразбирателство в защитата на “царете” доведе до това Маркиньос да отнеме топката и да я подаде към Рабей, който отново на празна врата да не пропусне и да покачи още повече резултата.

В следвщите минути Дилън Мартенс пропусна на два пъти да запише името си след голмайсторите. В 74-ата минута той остана сам срещу вратаря, но не успя да вкара. Малко по-късно опита опасен шут от дистанция, но отново неточно.

В 82-ата минута Мертенс успя да навлезе остро в наказателното поле, да стигне до аутлинията и да подаде на открития Маркиньос. Бразилецът пое топката и с плътен изстрел от близка дистанция вкара за 5:0.

До края на срещата Маркиньос на няколко пъти можеше да вкара още голове, но или точността му изневеряваше, или вратарят на Царско село се намесваше добре. Така в крайна сметка резултатът остана 5:0.

БОТЕВ (ПД) 5:0 ЦАРСКО СЕЛО
1:0 Кавдански (39) - авт.
2:0 Неделев (54)
3:0 Рабей (66)
4:0 Рабей (69)
5:0 Маркиньос (82)

Стартови състави:

Ботев (Пд): 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 8. Тодор Неделев, 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 15. Деймс Ето’о, 17. Николай Минков, 18. Самуел Супрайен, 22. Реда Рабей, 27. Атанас Чернев

Царско село: 1. Иван Дерменджиев, 21. Матео Лукарели, 3. Мартин Кавдански, 44. Николай Николаев, 2. Пиере Зебли, 93. Валентино Пулиезе, 6. Хари Денков, 7. Лукас Мартинс, 11. Андрей Йорданов, 13. Реди Каса, 10. Венцислав Христов