Марица все по-близо до защита на Купата на България след победа над ЦСКА🏆🏐

Отборът на Марица (Пловдив) си осигури възможността да защитава трофея си от турнира за Купата на България във финалния мач този петък (28 януари) в Бургас. Действащите носителки на Куоата не допуснаха изненада в днешния си полуфинал с ЦСКА и постигнаха успех с 3:0 (25:12, 25:16, 25:18) след 65 минути игра в пловдивската зала "Сила". Съперник на "жълто-сините" в битката за 7-ата им национална купа в петък от 19,00 часа в бургаската зала "Младост" ще бъде отборът на Варна ДКС, който победи гостуващия Казанлък Волей също с 3:0 в другия полуфинал тази вечер.

28 Полуфинал за Купата на България жени: Марица - ЦСКА 3:0

Шест поредни точки при сервиси на Александра Миланова донесоха предимство от 8:1 за пловдивчанки в началото на първия гейм. След още една серия от четири точки, вече със Силвана Чаушева зад линията за начален удар, момичетата на Борислав Крачанов дръпнаха с 13:3 и на практика предрешиха първата част. Пак Чаушева с директна точка от сервис донесе геймбол, който бе оползотворен за 25:12 след грешка на софиянки. ЦСКА подобри леко играта си в хода на втория гейм, но сервисите на домакините, особено на Кристина Гунчева и Александра Миланова, които направиха по два аса в тази част, отново затрудниха посрещането на гостенките и Марица безпроблемно удвои аванса си след 25:16. Третият гейм бе най-равностойният в мача. Все пак, надмощието на шампионките продължи през цялата част, а влязлата от ъгъла Ива Дудова затвори срещата с остър ас за 25:18.

Силвана Чаушева и Александра Миланова бяха най-резултатни в мача, съответно със 17 и 16 точки за Марица. Разпределителката Кристина Гунчева пък допринесе с 4 от 11-те аса за отбора. За ЦСКА капитанката Ралина Дошкова приключи с 10 точки.

МАРИЦА - ЦСКА 3:0 (25:12, 25:16, 25:18)

МАРИЦА: Кристина Гунчева 8, Силвана Чаушева 17, Александра Миланова 16, Симона Димитрова 9, Дима Ушева 7, Боряна Ангелова 2 - Ивелина Монова-либеро (Лора Славчева, Добрина Христоскова, Виктория Коева, Ива Дудова 1, Мила Пашкулева-либеро)

Старши треньор: БОРИСЛАВ КРАЧАНОВ

ЦСКА: Моника Тодорова, Ралина Дошкова 10, Александра Костадинова 8, Дария Иванова3, Александра Съйкова 2, Борислава Съйкова 6 - Михаела Михайлова-либеро (Йоана Атанасова 3, Ивана Ефремова 1, Виктория Димитрова, Кристина Донкова, Саша Илчева)

Старши треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), start-photo.bg