Славия с нова загуба в Турция, "белите" паднаха и от Теплице

Славия записа трета поредна загуба в контролите на турска земя. "Белите" допуснаха пълен обрат и отстъпиха с 2:1 на чешкия Теплице пред погледа на селекционера на националния отбор Ясен Петров и този на младежите - Александър Димитров.

Ясен Петров и Александър Димитров гледат на живо Славия

Двубоят бе излъчен пряко по Sportal TV и Sportal.bg
Кристиан Добрев изведе столичани напред в резултата в 18-ата минута, но още преди почивката Мохамед Тияни възстанови равенството.

На почивката в игра се появи неостаряващият вратар Георги Петков, който също допусна едно попадение в 80-ата минута, дело на Якуб Хора.
По този начин Славия остава без успех в проверките в южната ни съседка - загуба с 0:3 от Стал (Миелец) и 0:5 от Металист (Харков).

Тежка загуба за Славия в Турция, "белите" отнесоха 5 гола от Металист (Харков)

Първоначално днешната среща трябваше да се проведе в Белек, но заради лошите метеорологични условия двата тима се разбраха да играят на терените на Хане.

Първата по-опасна ситуация в мача се откри пред Славия. Радослав Кирилов получи добро подаване на левия фланг и центрира към наказателното поле, където обаче Йон Бакеро стреля с глава покрай вратата.

"Белите" продължиха да бъдат по-активни на терена и това даде резултат в 18-ата минута. Кемело Нгуена намери по страхотен начин връхлитащия в противниковото наказателно поле Кристиан Добрев, който технично преодоля стража на Теплице - 1:0.

Малко преди да измине половин час игра Давид Ледецки опита удар с глава от близко разстояние, но спечели само корнер след рикошет в защитник на столичани.

Чехите започнаха да задържат по-дълго топката и успяха да изравнят още с първото си по-интересно положение пред Светослав Вуцов. Бранителят Мохамед Тияни се оказа на точното място в пеналтерията, за да матира стража на "белите" - 1:1.

Малко след това Радослав Кирилов бе близо до това отново да изведе своя отбор напред в резултата. Капитанът на столичани се опита технично да прехвърли Филип Муха, но със сетни усилия вратарят на Теплице изби в ъглов удар.
Към края на полувремето Йон Бакеро стреля от далечно разстояние, но опитът му не бе увенчан с успех.

На почивката бе сменен Светослав Вуцов, а на негово място се появи неостаряващият Георги Петков, който застана под рамката.
Второто полувреме започна равностойно, като липсваха опасностите пред някоя от двете врати.

В 66-ата минута чехите опитаха да изненадат Георги Петков с удар от дистанция, но опитният страж внимаваше и улови безпроблемно топката.

10 минути преди края на редовното време Якуб Хора изненада вратаря на "белите" с изстрел от далечно разстояние, с което направи обрата на Теплице пълен.

В оставащите минути Славия не успя да се добере до равенството и остава без победа в първите си 3 контроли в Турция.

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 4. Соарес, 73. Минчев, 5. М. Атанасов, 16. Нгуена, 11. Кр. Добрев, 10. Кирилов, 7. Бакеро

Теплице: 31. Филип Муха, 2. Мохамед Тияни, 18. Карел Хасил, 5. Щепан Чалупек, 6. Ладислав Кодад, 14. Вацлав Прошек, 19. Роберт Юкъл, 13. Щепан Крунерт, 10. Павел Мулис, 11. Якуб Мареш, 15. Давид Ледецки

СЛАВИЯ 1:2 ТЕПЛИЦЕ

1:0 - Кристиан Добрев (18)
1:1 - Мохамед Тияни (35)
1:2 - Якуб Хора (80)