Чикаго се измъчи с Оклахома в завръщането на Зак ЛаВийн

Отборът на Чикаго Булс пропиля аванс от 28 точки, но все пак успя да се отърве от нова разочароваща загуба, след като спря устрема на Оклахома Сити Тъндър за успех със 111:110 (35:27, 23:21, 34:30, 19:32) в двубой от редовния сезон на НБА тази сутрин. Радостната новина за “биковете” бе завръщането на Зак ЛаВийн, който отново намери място в титулярната петица, заедно с другия отсъстващ в последните седмици Джавонте Грийн.

Баскетболистите на Булс бяха наложили пълен контрол над двубоя в първите 36 минути, като в един момент от третата четвърт авансът им достигна 28 точки. Те дори разполагаха с 15-точкова преднина на старта на финалните пет минути игра, но домакините от Оклахома не се предадоха и съкратиха изоставането си на само една точка при оставащи 14 секунди на часовника. Два успешни опита от наказателната линия на Зак ЛаВийн и пропуск от тройката на Шей Гилджъс-Алекзандър обаче решиха мача в полза на “биковете”. Успешна стрелба със сирената, дело на крилото на ОКС Майк Мускала, постави на таблото крайното 111:110 в полза на шесткратните шампиони.

В отсъствието на ДеМар ДеРоузън, който получи почивка, Никола Вучевич се представи силно с “дабъл-дабъл” от 26 точки, 15 борби и 4 асистенции за победителите. Новобранецът Айо Досунму отново впечатли, след като постави нов връх в кариерата си с 24 точки плюс 5 борби и 8 асистенции при 10/14 стрелба от игра. ЛаВийн добави 23 точки, 7 овладени топки и 7 завършващи подавания, а Трой Браун-младши се отчете с 10 точки.

Шей Гилджъс-Алекзандър бе над всички за Тъндър с 31 точки и 10 асистенции. Лу Дорт се разписа с 16 точки и 7 борби, Майк Мускала вкара 14 точки, а Джеремая Робинсън-Ърл наниза още 12 точки.

Така Чикаго се завърна на пътя на победите, след като миналата нощ загуби от Орландо Меджик, и в момента заема втората позиция в Източната конференция с баланс от 29 победи и 17 загуби. Новият лидер в таблицата там пък се казва Маями Хийт, който излезе начело с 30-17. Оклахома е последен на Запад с 14 успеха и 33 поражения.

Снимки: Gettyimages