Крис Пол спаси Финикс от резервите на Джаз

Финикс продължава да е единственият отбор, който все още не е допуснал двуцифрен брой загуби през настоящия сезон в НБА. Миналогодишните финалисти записаха седмата си поредна победа, която дойде неочаквано трудно срещу резервите на Юта Джаз с крайното 115:109 (31:21, 27:35, 27:31, 30:22) след обрат в последната четвърт, дошъл благодарение на страхотно представяне в нея от страна на Крис Пол.

Плеймейкърът на Сънс бе отговорен за 20 от вкараните общо 30 точки на тима през финалния период, отчитайки се с 15 точки плюс 2 асистенции за кошове на Бисмак Бийомбо и Камерън Джонсън. В крайна сметка 36-годишният ветеран завърши срещата с “дабъл-дабъл” от 27 точки и 14 асистенции, като остана на една борба разстояние от това да оформи “трипъл-дабъл”.

За “джазмените” това бе втори мач в последните две нощи, заради което старши треньорът Куин Снайдър реши да даде почивка на цялата си титулярна петица. Отсъстващи от ротацията на тима бяха Майк Конли, Донован Мичъл, Боян Богданович, Ройс О’Нийл и Руди Гобер, както и Джо Ингълс. Кадровите проблеми на “слънцата” пък бяха свързани с отсъствията на Диандре Ейтън, Джей Краудър и Камерън Пейн.

Девин Букър се превърна в най-резултатен за Финикс със своите 33 точки и 7 борби при 14/35 стрелба от игра. Камерън Джонсън също се отчете с чудесен мач, след като отбеляза 20 точки. Бисмак Бийомбо добави “дабъл-дабъл” от 16 точки и 13 борби от резервната скамейка.

Джордан Кларксън вкара 22 точки за Юта. Трент Форест записа 17 точки на сметката си, Ерик Паскал и Дануел Хаус-младши добавиха по 14, Руди Гей и Джаред Бътлър реализираха по 13 точки, а Хасан Уайтсайд допълни с 10 точки и 9 борби.

Сънс продължават да са лидери в НБА с баланс от 37 победи и само 9 загуби, докато Юта е на четвърто място с 30 успеха и 18 поражения.

Снимки: Gettyimages