Чудесна Гергана Иванова не стигна на БЕАК

Отборът на Елте БЕАК, с българската националка Гергана Иванова, допусна загуба №10 през сезона в унгарския елит. Гардът и съотборничките ѝ отстъпиха при гостуването си на ФКСМ Ксата със 78:96 (25:24, 17:25, 15:24, 21:23) в мач от 18-ия кръг на местния шампионат. Това е четвърто поражение в последните пет мача за БЕАК, който заема седмото място в класирането с актив от 8-10.

Иванова се превърна в най-добрата баскетболистка в редиците на Джудит Балог в днешния мач. Бившата баскетболистка на Берое завърши мача с 18 точки, 7 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за 22 минути игрово време, като при стрелбата си бе 4/9 за две точки, 2/5 от тройката и 4/4 от наказателната линия.

От нейните съотборнички Беатрикс Мерес добави 14 точки, а Тимеа Чанк наниза още 10 със 7 асистенции. За победителките от Ксата Дорина Зеле вкара 25 точки, а Жаприйс Дийн се отличи с 19 точки.

Следващият мач на Гергана Иванова и БЕАК е на 29 януари, когато приемат Гьор в двубой от 19-ия кръг на първенството.

Снимка: BEAC Női Kosárlabda Szakosztály