Ашли Барти спря устрема на Аманда Анисимова на AO

Любимката на домакините Ашли Барти победи с 6:4, 6:3 американката Аманда Анисимова и за четвърта поредна година ще играе на четвъртфинал на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Водачката в световната ранглиста успя да се справи с ожесточената съпротива на американката, доказвайки се като по-стабилният играч в ключови точки в 74-минутното състезание на "Род Лейвър Арена".

Въпреки че Барти прекъсна зашеметяващата си серия от 63 поредни спечелени сервиса, способността й да парира силите на противничките се прояви и срещу 20-годишната Анисимова.

В стремежа си да стане първият местен шампион след Крис О'Нийл през 1978-а година, Барти направи три пробива във втория сет и си гарантира мач с друга американка - Джесика Пегула. Срещата е в сряда за място на полуфиналите.

Самата Барти след края на мача поздрави Анисимова, като двете имаха среща и на полуфинал на "Ролан Гарос" през 2019-а година. Тогава Барти пак спечели мача и в крайна сметка вдигна и купата в Париж.

"Тя е невероятен спортист, невероятен състезател. Една от състезателките, която винаги се бори за всяка точка", обясни Барти. "Мисля, че най-доброто за нея тепърва предстои".

Първия сет беше доста равностоен, като Барти направи пробив от трети опит в седмия гейм. Във втората част Анисимова стартира много силно, направи пробив за 2:0. Но австралийката обърна развоя с веднага ри-брейк и в последствие изравни. Нещата вървяха равностойно до 3:3, след което австралийката взе последните три гейма и продължава напред.